• "Швидкий юридичний ліфт" (разом із підприємцями змінюємо законодавство).

"Швидкий юридичний ліфт" (разом із підприємцями змінюємо законодавство).

1 Бер, 2017 \\ "Швидкий юридичний ліфт" (разом із підприємцями змінюємо законодавство)

Гарна можливість для підприємців!!!

Сильна держава потребує вільних, забезпечених і сильних підприємців, це базис економіки і суспільства. Бюрократичні перешкоди та вимоги хабарів - реалії бізнесу. Від цього втрачаєте ви і як наслідок -  держава. Якщо підприємці не об'єднаються і не будуть озвучувати владі свої вимоги – ситуація не зміниться.

Озвучте ключові проблеми! У Верховній Раді є достатньо молодих і досвідчених депутатів, які ще задовго до початку своєї каденції були співавторами десятків якісних проектів.

Одна із них – Тетяна Острікова (фракція «Об’єднання «Самопоміч»). Власне вона ініціює для вирішення проблем підприємців «швидкий ліфт» для ініціатив, почутих зокрема від підприємців, які пропонується швидко втілити у вигляді поправок до діючих законів України або створення депутатських запитів.

Запорукою втілення цієї ідеї у життя є якісні і конкретизовані пропозиції від вас. А саме: проблема, наскільки часто вона трапляється серед вашого бізнес-середовища, як ви бачите кінцевий результат її вирішення.

Проблеми підприємців є на двох рівнях – місцевому і загальнодержавному. На загальнодержавному рівні – прийняття законів в парламенті, на місцевому – рішення місцевих рад, оперування комунальним майном і тд.

Тетяна Острікова послідовно працює над законопроектами, які захищають малий і середній бізнес, вона є одним із розробників законопроекту 3357 (ліберальний податковий кодекс), з якого в останні зміни ПК Мінфін взяв 30%, і це саме ті норми, які дають полегшення:

- єдиний реєстр відшкодування ПДВ за принципом хронології подання заявок;

- cкасовано висновок ДФС, який надавався в ручному режимі і дозволяв порушувати хронологію відшкодування;

- визначено, що зареєстрована в СЕА ПДВ податкова накладна є достатньою підставою для визнання податкового кредиту;

- електронний кабінет платника податків;

- єдиний реєстр податкових консультацій на сайті ДФС;

- заборона ДФС розривати договір на електронно-цифровий підпис;

- скасовано збір до Пенсійного фонду з операцій по купівлі іноземної валюти.

Важливим є законопроект 4228 про ліквідацію податкової міліції і створення нового аналітичного, а не карального органу, на кшталт НАБУ, який припинить повноваження і СБУ, і прокуратури і податкової перевіряти підприємців.

Крім ініціатив, щодо змін до законодавства можна звертатись за допомогою як до наших місцевих депутатів так і до народних.

Тільки за останні кілька місяців Тетяна Острікова:

- захистила київських підприємців, МАФи яких знищила вночі місцева влада, зараз їх не рухають, ситуація внормалізована, розробляється державна політика по відношенню до малих архітекрутних форм;

- написала ряд запитів на митницю стосовно підприємств, які провозять товар контрабандою, і цим створюють нечесну конкуренцію;

- втрутилась в процес розмитнення автомобіля для окремого підприємця з київської області, з якого вимагали хабар затягуванням процесу і так далі.

Тобто, депутати можуть допомогти як системно, на рівні розробки законопроектів, так і точково, втрутитись і вирішити проблему. Тож використайте можливості депутата правильно. Можна звертатись до депутатів профільних комітетів (інформація по комітетах – на сайті ВРУ) з проблемними питаннями, які турбують підприємців нашого регіону, а також з пропозиціяит по їх врегулюванню. Наприклад – зниження запланованих штрафів по порушенню законодавства про працю (заплановані драконівські штрафи в 320 000 гривень), відміна ліцензування по певним видам діяльності, створення рівних умов для державних і приватних підприємств і т.д. Запорукою втілення цієї ідеї у життя є якісні і конкретизовані пропозиції від вас.

Приклад: Я, директор будівельної фірми Іванов стикнувся із проблемою отримання ліцензії на виконання робіт 5-го рівня складності. 3 місяці триває обмін документами із органом, що видає ці ліцензії. Раніше це все робилось на місцевому обласному рівні. Тому, вважаю, що у законі №... від .... у пункті ... потрібна зміна органу, що видає будівельні ліцензії. Обгрунтування:.............. Чекаємо ваших пропозицій.

Костюк Андрій.jpg

Керівник проекту у Тернопільській області - Андрій Костюк. +38 068 339 54 14 , copernit@samopomich.in.ua


Повернення до списку