• «Недостатньо мати гроші. Треба вміти ними розпоряджатися» - кандидат у депутати до Зборівської ОТГ Олександр Мурашов

«Недостатньо мати гроші. Треба вміти ними розпоряджатися» - кандидат у депутати до Зборівської ОТГ Олександр Мурашов

23 Жов, 2017 \\ Зборівський р-н

Якщо раніше міста та села скаржилися на відсутність фінансування, то завдяки децентралізації акценти змістилися. Кошти у громади є, але чи вміло ними розпоряджаються?  Про це ми запитали керівника з багаторічним досвідом, кандидата у депутати до Зборівської об’єднаної територіальної громади Олександра Мурашова.

- Пане Олександре, Ви пройшли шлях від простого робочого до керівника власного підприємства. Очевидно, питання господарської діяльності для Вас не нове?

- Я почав працювати у 17 років, одразу після школи. Пройшов шлях від звичайного робітника на заводі до посади технолога та інженера. Двічі був в армії. Мені «щастило» потрапляти у складні умови, але з кожної ситуації я виносив урок. Близько 30 років тому переїхав з Хмельниччини до Зборова. Працював на місцевому комбінаті на посаді інженера. Потім довелося поїхати на заробітки. Зайнявся будівництвом. Спершу все робив сам – мурував, будував, а потім заснував власну будівельну фірму. Ми працювали в містах-мільйонниках, проводили реконструкцію заводів. Та з 2014 року підприємство припинило свою діяльність.

- Ви не тільки господарник, а й менеджер.

- Завдання управлінця отримати результат. Для цього потрібно спершу зрозуміти, яке завдання перед тобою стоїть. Донести цю інформацію до команди і контролювати процес.

- Чому прийняли рішення балотуватися?

- Дивлячись на те, як розвивається Зборів, вважаю, що багато можливостей, які має місто, не використовуються. Іноді не вистачає знань, іноді грошей, а іноді бажання. Два з половиною місяці працював на посаді заступника міського голови. Моє завдання полягало в тому, щоб показати результат. Я почав працювати, але побачив, що є люди, які в цьому не зацікавлені.

Бюджет міста доволі великий - складає 7 млн. грн. За ці кошти можна виконати великий обсяг роботи. На перший погляд, у місті ніби щось робиться, але комплексі питання не вирішуються.

На мою думку, це має бути спільна робота всієї громади. Керівники мають, як мінімум, проводити збори, спілкуватися, прислухатися до думки людей. Це не просто, але іншого шляху немає. Ознакою громади є не тільки територіальні межі, а згуртованість людей. Вони повинні зрозуміти, що працюємо над спільною справою, і ніхто крім нас самих не наведе лад у наших містах та селах.

- Які проблеми, на Вашу думку, є найбільш болючими для Зборівської ОТГ?

- Для сільської місцевості це дороги. Як тільки їх відновлять, у селах знову закипить робота. Туди будуть повертатися люди. Це не пусті слова. Ми маємо приклад Прибалтики, де кількість населення невелика, але там процвітають невеличкі селах та хутори. Розумію, що побудувати дороги одразу не можливо, але в громади точно  будуть ресурси на їх ремонт.

Що стосується безпосередньо міста, то тут надзвичайно гостро стоїть питання з очисними спорудами. Згідно закону, без них місто не має права добувати воду. Наразі різними способами керівництву вдається виходити із ситуації. Але так довго тривати не може. Треба дивитися в перспективу. З моєї ініціативи ми почали вирішувати це питання. 60-80% очисних споруд місто може відновити своїми силами, та окрім грошей, потрібне ще й бажання.

Термінового вирішення потребує і питання сміттєзвалищ. З 2018 року використання несертифікованих полігонів забороняється. Тож місто має виготовити документи на існуючі об’єкти або знайти місце від нові.  

Вважаю, що громада має створити свої комунальні підприємства, які стануть альтернативою у питанні обслуговування міста. Сьогодні ці послуги надають приватні структури і отримують за це з міського бюджету чималі суми. Часто вони є завищеними, але оскільки альтернативи немає, то місто змушене погоджуватися на такі умови. У нас є достатньо професійних людей, які вміють і хочуть працювати. Тож нові КП вирішили б не тільки питання утримання міста, а й створили нові робочі місця. 


Повернутися до списку