• Андрій Садовий: «Заліщикам потрібна власна стратегія, аби знати куди рухатись»

Андрій Садовий: «Заліщикам потрібна власна стратегія, аби знати куди рухатись»

21 Черв, 2018 \\ Заліщицький р-н

Заліщики можуть відновити славу відомого курортного міста. Такі проекти готові фінансувати європейські партнери. Тому місто має користуватися цими можливостями і мати чітку стратегію розвитку. У цьому переконаний мер Львова, лідер партії «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Садовий.

   Заліщики очільник міста Лева відвідав на запрошення районної організації «Самопоміч». Спільно з колегами обговорили проблемні питання міста, а їх виявилось немало. Головне – замулення Дністра та перспектива будівництва на верхньому руслі річки каскаду ГЕС, що зрештою може призвести до знищення водної артерії. Зношеність каналізаційної мережі, відсутність очисних споруд, туристичної інфраструктури, якісної медичної допомоги, і що найгірше – перспектив для молоді.

- Сьогодні маленькі міста обділені увагою держави. Вони кинуті напризволяще і потребують підтримки. Колись Заліщики мали статус курортного міста. Сюди приїжджали люди не тільки з усієї України, а й Європи. Але за роки інфраструктуру знищено.

Я, як мер Львова, успішного міста, вважаю за свій обов'язок підтримати Заліщики. Делегувати своїх заступників, аби представники двох міст кілька днів попрацювали і виробили спільну стратегію. Аби місто знало, в якому напрямку рухатися. Де взяти на це гроші? Визначитися, якими громада хоче бачити Заліщики через 25 років, - каже Андрій Садовий.

Такі діалоги є дуже важливими, бо дають можливість поділитися досвідом, перейняти краще. Більше того, львів’яни стали ініціаторами такого Urban Talk і відвідали з цим проектом вже чотири обласних центри.

- Хочемо показати, які напрацювання є в нас, послухати, що цікавого в інших містах. Тепер міста живуть кожен своїм життям і немає жодного органу, який би займався координацією органів самоврядування. А міста — реактивні двигуни, які можуть вивести державу на нову орбіту розвитку. Закрийте будь-яку адміністрацію на місяць і ніхто цього не відчує, а якщо місто не працюватиме день, виникне велика проблема, - каже Садовий.

До слова, Львів також реалізував багато проектів завдяки грантам та європейським кредитам.

- Треба тримати руку на пульсі і готувати проекти. Наприклад, Заліщики славляться вирощуванням помідорів. Чому б місту не створити власний бренд і зробити це своєю фішкою. Місто має дуже зручне розташування, хороше транспортне сполучення, як залізничне, так і автомобільне. Можна започаткувати кількаденний фестиваль. Тут дуже гарна природа, окрім фестивалю, гостям буде на що подивитися, - зауважив Андрій Садовий.

Найбільш болючими для міста все ж залишаються екологічні проблеми.

- В місті фактично не працює каналізаційна мережа, усі нечистоти потрапляють у Дністер, - розповідає голова Заліщицької районної організації «Самопоміч» Тарас Навольський. – Сьогодні річка в жахливому стані. Вона повністю замулена. У деяких місцях фактично відсутня течія. Річка міліє. Її можуть перейти навіть діти. Через відсутність течії Дністер не очищується. І ця проблема з кожним роком поглиблюється. Немає жодної програми підтримки річки, в тому числі державної. Така «політика» неодноразово ставала причиною екологічного лиха. Через зниження рівня русла під час опадів річка виходить з берегів, підтоплюючи садиби та будинки.

Будівництво ГЕС на Дністрі може призвести до повного знищення річки. Тому команда «Самопопочі» виступила категоричним противником цієї ініціативи.

- Розвиток міста має відбуватися комплексно. Якщо ми оберемо для себе пріоритетним рекреаційний сектор, нам все одно потрібно дбати про екологію та інфраструктуру. Бо якою б не була природа, якщо не буде якісної дороги, готелів, сфери обслуговування, то ніхто до нас не приїде, і навпаки – якою б не була інфраструктура, якщо ми знищимо природу, то поставимо крапку на нашому майбутньому і майбутньому наших дітей. Колегам зі Львова вдалося вивести місто на якісно новий рівень. Зробити його центром туризму. Щороку воно приймає майже 3 млн. туристів. Сподіваюся, завдяки спільному діалогу та обміну досвідом, нам вдасться повторити цей прорив, - каже Тарас Навольський.


Повернутися до списку