• Тернопільщина - з перспективним планом

Тернопільщина - з перспективним планом

8 Черв, 2018 \\ Всеукраїнські новини Сьогодні, 8 червня, Тернопільська обласна рада схвалила перспективний план формування територій. Цьому передували тривалі дискусії та суперечки, однак документ, який визначає напрямок розвитку громад та області, врешті прийнято.

«Об’єднання «Самопоміч» протягом двох років вимагала прийняття цілісного перспективного плану. Цей документ запобігає створенню громад у ручному режимі. На жаль, до цього часу в області була така практика і наслідком цього процесу стало створення економічно неефективних громад. 

Непродумана політика обласного керівництва у цьому питанні спричинила конфлікт, який жителі області спостерігали під час сесії 5 червня. Частина населених пунктів відмовилися приєднуватися до обласного центру і виявили бажання створити власні громади. 

«Об’єднання «Самопоміч» підтримує волевиявлення громади щодо об’єднання. Цей процес є добровільним, тому формування територій без врахування думки громади є грубим порушенням демократичних засад суспільства. 

Сьогодні обласна рада розглянула ініціативи людей і в результаті перспективний план прийнято. Хоч документ і не досконалий, але він дасть можливість визначити напрямок розвитку громад.

Повернутися до списку