• Своїм героям тюрми, а вбивцям - амністію, - нардеп Тарас Пастух про особливий статус Донбасу

Своїм героям тюрми, а вбивцям - амністію, - нардеп Тарас Пастух про особливий статус Донбасу

4 Жов, 2018 \\ Всеукраїнські новини

Верховна Рада стала на стежку неповернення у питанні окупованих територій Сходу. Більшістю голосів депутати продовжили особливий статус Донбасу, чим поставили під ризик українських військових і відкрили коридор до парламенту проросійським силам.

«Закон про особливий статус Донбасу» перетворив окуповані території на піратські республіки з повною автономією і власними порядками. Органи місцевого самоврядування отримали максимум повноважень, а окупанти та учасники конфліктів зі сторони агресора недоторканність. Закон легалізував амністію для бойовиків, забороняє переслідування учасників конфлікту, притягнення їх до відповідальності. Натомість під прицілом опинилися українські військові.

- Уже сьогодні частина з тих, хто складав присягу і захищав нашу країну, сидять в українських тюрмах і на лавах підсудних, бо вони, на думку прокуратури, порушили закон. Натомість ті, хто їх здавав і діяв в інтересах окупанта, отримали статус священної корови, яку не можна притягнути до відповідальності. Сьогодні Верховна Рада могла поставити крапку у цьому питанні і не продовжити дію закону. Це б розв’язало нам руки для того, щоб у військовий дипломатичний спосіб відновити території і притягувати винних до відповідальності, - каже народний депутат Тарас Пастух.

Дію закону продовжено до кінця наступного року. І це говорить про те, що подальшу його долю буде вирішувати новий парламент.

- Зважаючи на тенденції російського реваншу, вже у наступній раді може бути значно більше проросійських сил. Коли цей закон запрацює, говорити про будь-яку несправедливість буде нереально. Світова спільнота змусить нас виконувати його. І якщо ми не робитимемо цього, тоді санкції можуть бути вже проти нас, - каже нардеп.

ee86597829ff04a72295edabb1be0746.jpgЗакон регламентує проведення виборів на окупованих територіях. Вже сьогодні зрозуміло, що це будуть вибори без вибору, і в результаті вони можуть привести до ради тих, хто запустить цей документ проти наших військових. Вершиною цинізму є те, що спершу БПП голосував за звернення «Слава Україні!», і в той же час виступив ініціатором у продовженні дії механізму розправи щодо наших військових. А союзниками у цьому питанні для пропрезидентської політичної сили стали «Народний фронт» та Опозиційний блок. Більше того, автором і першого, і другого закону є Петро Порошенко. Одною рукою він нібито підтримує військо і робить собі на цьому рейтинг, іншою – дає зелене світло на переслідування військових, прикриваючись вимогами світової спільноти.

Сьогоднішнє голосування показало, як можуть працювати законодавчі органи, якщо на це є політична воля. Після голосування, протягом двох днів, депутати мають право подати постанови про скасування результатів голосування. Депутати від «Самопомочі» зареєстрували ряд таких постанов, та незважаючи на це, Голова ВР Андрій Парубій уже підписав закон, відправив його на підпис президенту, той поставив свою візію і повернув в раду. І все це відбулося протягом двох годин. Натомість закон про скасування військового рабства Порошенко тримав у шухляді три місяці і підписав його лише під тиском громади. Риторичне питання: чиї інтереси захищає Головокомандувач – української армії і наших захисників чи проросійських бойовиків.

Примітно, що це питання було винесено на розгляд з порушеннями. Зокрема, повідомлялося, що 3 і 4 жовтня президентський законопроект пройшов погодження комітету з питань національної безпеки та оборони. Однак, за словами Тараса Пастуха, комітет у ці дні законопроект не розглядав. На засіданні було лише 8 членів комітету з 10-ти необхідних для кворуму.


Повернутися до списку