•  Соболєв пропонує спростити процедуру голосування для українців, які живуть закордоном

Соболєв пропонує спростити процедуру голосування для українців, які живуть закордоном

4 Бер, 2019 \\ Всеукраїнські новини Українцям, які живуть за кордоном, навіть за бажання важко проголосувати на виборах. Наприклад, на всю Австралію є тільки одна дипломатична установа, і кожен українець, який там хоче взяти участь у виборах, має проїхати тисячі кілометрів та написати письмову заяву в посольстві. Потім документ дипломатичною поштою переправляють до Києва та вносять до електронного реєстру виборців. 

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Єгор Соболєв наголошує: «На це витрачається багато грошей платників податків, багато часу, і в результаті ми втрачаємо громадян України з досвідом життя в успішних демократіях, які просто не мають можливості проголосувати». 

До прикладу, на минулих виборах Президента участь у виборах взяли лише 920 українців з Торонто, де живе неймовірно активна українська діаспора. 

Парламентар пропонує виправити цю колізію та ухвалити законопроект, який дозволить роботу з реєстром виборців за допомогою електронних комунікацій. Єгор Соболєв підкреслює: «Працівники самого реєстру за, представники Міністерства закордонних справ, які сьогодні мучаться з цими паперами, теж за. Залишилося тільки рішення українського парламенту».

«Давайте зробимо цей крок, давайте залучимо якомога більше гідних українців до управління українською державою», – підсумовує народний депутат.

Повернутися до списку