• Соболєв: «Потенційні нападники мають знати, що громадські активісти не самі. Для цього ми створюємо систему колективної безпеки «Захисти»

Соболєв: «Потенційні нападники мають знати, що громадські активісти не самі. Для цього ми створюємо систему колективної безпеки «Захисти»

11 Груд, 2018 \\ Всеукраїнські новини

Депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв обіцяє захист громадських активістів і просто небайдужих громадян, які протидіють системі корупції, беззаконня і свавілля і на яких є тиск і загроза. Для цього створюють систему колективної безпеки «Захисти».

«Давайте попереджати один одного про небезпеку заздалегідь. Я прошу всіх, хто робить добру справу в інтересах своєї громади чи суспільства, повідомляти нас, якщо ви відчуваєте небезпеку для себе через ці добрі справи. Ми внесемо вас у спеціальний відкритий перелік людей, що потребують захисту суспільства. Ми будемо звертати увагу поліції, місцевої громади, медіа, що є така проблема і що ви потребуєте цього захисту. І звісно, якщо не дай Боже, проти вас будуть протиправні дії, ми прийдемо до вас на допомогу першими разом з журналістами, разом з правниками, які готові захищати».

«Потенційні нападники, потенційні злочинці мають знати, що ви не самі. Вони мають знати, що є сотні тисячі людей, які готові за вас заступитися. Ми назвали цю систему колективної безпеки «Захисти», і ми просимо до нас звертатись, щоб нічого ні з ким не ставалося, окрім доброго».

За останній рік в Україні сталося понад півсотні нападів на громадських активістів. Один з найрезонансніших  – історія Катерини Гандзюк, яку облили кислотою біля її будинку у Херсоні, і яка потім померла в лікарні. Замовника нападу на неї досі не встановлено слідством.

Єгор Соболєв наголошує:
«Ми дуже хочемо зупинити велику хвилю репресій, нападів, замахів на убивство, що, на жаль, ми зараз маємо з боку тієї України, яка за корупцію, яка за «рускій мір», яка за свавілля. Ми дуже хочемо вас захищати не після нападів, а це часто стається, а до – щоб з вами взагалі нічого не ставалося. Ми не можемо робити це замість Генерального прокурора чи замість міністра внутрішніх справ, бо це їхні прямі обов’язки, з якими вони не дають раду, і тому я пропоную їх звільнити. Але ми можемо разом зробити інше, ефективніше, важливіше рішення».


Повернутися до списку