• Семенуха: «Парламент не має права підтримувати бюджет, в якому не вистачає грошей на медицину»

Семенуха: «Парламент не має права підтримувати бюджет, в якому не вистачає грошей на медицину»

5 Лист, 2018 \\ Всеукраїнські новини

Про це народний депутат заявив під час зустрічі із працівниками служби екстреної медичної допомоги Тернополя. Медикам центру екстреної допомоги катастрофічно не вистачає коштів. Сьогодні зарплати у галузі залишаються одними з найнижчих.

За словами заступника директора Центру екстреної медичної допомоги міста Тернопіль  Ганни Мончак, на підстанції цього закладу є лише чотири автомобілі. Їх виділили ще п’ять років тому. Особливо критична ситуація у селах та маленьких містах. Там нестачу потрібного транспорту наразі компенсують ще УАЗ-ами. Проте найбільша  проблема – це оплата праці.  І водій, і лікар, і фельдшер отримують «мінімалку». 

«Держава має любити своїх громадян не словами, а  грошима, – каже Роман Семенуха. – Тому я не  вірю в жодну медичну реформу, якщо вона не підкріплюється збільшенням фінансування. Саме тому парламент не має  морального права голосувати за державний бюджет, в якому передбачається зростання фінансування на 25% МВС та СБУ, але в якому не передбачено достатнього фінансування системи охорони здоров’я, зокрема медичних субвенцій. У тому числі і коштів, передбачених на екстрену медичну допомогу».

Народний депутат додав: його колега нардеп Ірина Сисоєнко другий рік вимагає від уряду збільшення фінансування екстреної медичної допомоги. Проте на наступний рік заплановано збільшення фінансування сфери лише у п’яти областях.

Якщо влада не змінить свою позицію і не закладе достатнє фінансування в  усіх регіонах  на 2019 рік – екстрена допомога, а разом з нею тисячі українців, не виживуть.


Повернутися до списку