• Розваги на кістках дітей:  табір «Вікторія», де сталася пожежа, у червні відновить роботу

Розваги на кістках дітей: табір «Вікторія», де сталася пожежа, у червні відновить роботу

12 Бер, 2019 \\ Всеукраїнські новини

Міжнародна експертиза, проведена у таборі «Вікторія» на Одещині, виявила у закладі цілий ряд порушень, але цю інформацію можуть приховати, вважають батьки загиблих дітей. Розслідування пожежі, внаслідок якої загинули троє дітей, досі не завершене, але вже в червні роботу табору планують відновити.

Кілька місяців розслідування пожежі в оздоровчому комплексі «Вікторія» на Одещині фактично не дали результату. Призначені слідством експертизи встановили лише причини загорання, але не визначили причини загибелі дітей і винуватців трагедії. Батьки зневірилися у тому, що справу розслідуватимуть об’єктивно і винуватці пожежі будуть покарані. Тому домоглися незалежної  міжнародної експертизи. Нещодавно фахівці завершили роботу. Результати приголомшливі: десятки порушень норм пожежно-технічної, будівельно-технічної та електротехнічної безпеки.

Під час просіювання згарища експертами Незалежного інституту судових експертиз знайдено понад 50 фрагментів тіл. Це говорить, що попередній збір доказів проводився формально, - каже народний депутат Тарас Пастух.

Важливо, що за клопотанням потерпілих, у вересні 2018 року, працівники ДСНС провели розбір згарища. Однак, акту так і немає, окрім того, все зі згарища було просто зсипано в мішки, розчищено територію, але пересіювання та інших необхідних дій проведено не було. До сьогодні мішки знаходяться на території табору «Вікторія».

Як йдеться у висновках, органи досудового розслідування та прокуратури Одеської області намагалися перешкодити роботі спеціалістів  – експертам не надавали доступ до матеріалів кримінального провадження, речових доказів. Доступ надали лише після окремої ухвали слідчого судді та розголосу у ЗМІ.

Експерти встановили, що причиною нещастя став електрочайник, залишений без нагляду. Через велику кількість горючих дерев’яних конструкцій у будівлі, санаторій спалахнув миттєво.  У дітей фактично не було шансів врятуватися.

- З моменту загорання вогонь поширився за 7 хв на весь корпус. Швидкість поширення не дала можливості дітям з другого поверху евакуюватися, - каже Тарас Пастух. -  Будинок, який згорів, був типовим. На території є ще кілька таких самих, які одночасно реконструювалися тими самими матеріалами. Експерти проводили дослідження аналогічного будинку і встановили, що дерев’яні конструкції не були оброблені протипожежними засобами.  Лише санітарними, які належать до категорії легкозаймистих і сприяли поширенню вогню. Крім того, використовувалися смолисті плити, які внаслідок горіння виділяють токсичні речовини і спричиняють  втрату свідомості. Такими плитами були обшиті коридори будівель.

Іншими словами, у закладі використані неякісні матеріали і тут уже питання до тих, хто дозволив експлуатацію цих будівель.

Заклад, який у 2017 році пережив реконструкцію, виявився неготовим і до гасіння пожежі. Резервуари з водою були заповнені частково. Пожежники, які приїхали на виклик, на кілометр розмотували рукав, щоб дістатися до будівлі.  

У лютому на брифінгу директор Департаменту освіти та науки ОМР зазначила про намір в червні-серпні 2019 року запустити табір «Вікторія» та необхідність виділення на це 1,5 млн. грн. Батьки переживають, що  слідство буде робити все можливе, щоб приховати виявлені експертами факти і знецінити експертизу, а замість справжніх винуватців покарають рядових працівників. Батьки приголомшені звісткою, що вже влітку табір може знову запрацювати, і просять запобігти цьому. 

Фото з відкритих джерел


Повернутися до списку