• Позиція фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді щодо перспективного плану

Позиція фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді щодо перспективного плану

5 Черв, 2018 \\ Всеукраїнські новини

Джерелом влади в Україні є народ! Очевидно, керівництво Тернопільщини забуло про це і намагається вирішити долю людей без врахування їхньої думки.

Тривалий час Тернопільщина була однією з передових областей у питанні об’єднання громад і лідирувала за кількістю їх створення. Однак у погоні за кількісними показниками втрачено якісні.

Понад два роки фракція «Об’єднання «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді ініціювала прийняття комплексного перспективного плану формування територій області. Відсутність цього документу нівелювала досягнення реформи децентралізації, адже таким чином громади можна було формувати у ручному режимі. Так і відбулося на Тернопільщині. Десятки громад створено без врахування економічних показників, що в результаті призвело до їхньої фінансової неспроможності.

Аби запобігати таким випадкам, область мала б прийняти цілісний перспективний план. Однак до цього часу Тернопільська обласна адміністрація так і не спромоглася підготувати узгоджений документ, який визначить план розвитку та об’єднання територій. Сьогодні, 5 червня, на розгляд сесії Тернопільської обласної ради було внесено п’ять різних проектів рішень щодо формування територій.

Це свідчить про те, що обласна адміністрація провалила цю роботу і переклала відповідальність за прийняття документу на депутатів обласної ради.

Зважаючи, що процес об’єднання, згідно з законом, є добровільним, «Об’єднання «Самопоміч» вважає, що прийняття перспективного плану має відбуватися виключно з врахуванням думки громади. Сьогодні мешканці прилеглих сіл дали зрозуміти, що вони не підтримують ініціативи приєднання до обласного центру. Економічні обрахунки підтверджують, що громади навколо Тернополя можуть функціонувати і розвиватися самостійно. Фракція «Об’єднання «Самопоміч» наразі не бачить підстав відмовити селам в об’єднанні, які вони бажають сформувати самостійно. Ми підтримуємо жителів навколишніх сіл у їхньому волевиявленні і виступаємо за прийняття перспективного плану на основі позицій, висловлених представниками Тернопільського району.
Вважаємо, що примусове приєднання навколишніх сіл до будь-якого населеного пункту є порушенням демократичних цінностей. Такі дії демонструють зневагу до думки людей.

На переконання представників фракції взаємодія громад має відбуватися на рівних правах. Саме тому «Об’єднання «Самопоміч» виступає за прийняття проекту Закону України №6743 «Про міські агломерації», авторами якого в основному є депутати від нашої політичної сили. Це дасть можливість бути громадам та містам партнерами і будувати свої відносини не з позиції сили та тиску, а на рівноправних умовах.Повернутися до списку