• Депутати «Самопомочі» та громада зупинили будову в парку Нацвідродження

Депутати «Самопомочі» та громада зупинили будову в парку Нацвідродження

7 Лист, 2017 \\ Тернопільський р-н

Одразу два скандальних будівництва заблокували депутати Тернопільської міської ради під час засідання 24 жовтня. Ініціатором рішень є депутат від фракції «Самопоміч» Андрій Шкула. Одне з них стосується будівництва готелю у парку Національного відродження. Інше -  багатоповерхівки на вул. Карпенка.

Роботи у парку зупинили

Конфлікт навколо будівництва у парку Нацвідродження почався ще у 2012 році, коли чиновники заявляли про плани звести там екоготель. Тоді комунальному підприємству «Тернопільбудінвестзамовник» міськрада затвердила проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки загальною площею 0,6 га. Згодом на звернення підприємства у 2013 році управління містобудування, архітектури та кадастру видало містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю.

Попри заяви мерії, що земля уже не входить у межі парку, людей такий стан речей не влаштував. Вони влаштовували численні пікети і, врешті, не дозволили комунальному підприємству розпочати будівництво.

Утім через два роки виявилось, що міськрада не облишила свого наміру і повідомила про реалізацію нового проекту - соціально-спортивного центру «Вулична академія». Повідомлялося, що центр включатиме ігровий майданчик розміром 42 х 22 м зі штучним покриттям, трибуною, тренажерний майданчик, роздягальні та хостел. Згідно з проектом, у комплексі займатимуться приблизно 40 осіб, які проживають у сім’ях, що опинилися в складних життєвих умовах.

Зважаючи, що проект планували реалізувати через інвестиційну угоду, тернополяни поставили під сумнів законність цього будівництва і взагалі того, що будівля матиме саме таке призначення.

Депутати від «Самопомочі» детально вивчили це питання і зробили власні висновки. Як наслідок, депутат Андрій Шкула підготував проект рішення про скасування дозвільних документів та рішення виконкому про погодження інвестиційної угоди.

-     Колеги підтримали такі вимоги за що їм спасибі, - каже пан Шкула. – Ми, як і тернополяни, проти забудови парків. Особливо комерційними об’єктами, які масковані під щось соціальне.

Ущільнена забудова – біда Тернополя

Ще однією гарячою точкою на карті міста стала ділянка на вул. Карпенка.  Там на місці металевого павільйону, розташованого у дворі чотирьох будинків, планували звести багатоповерхівку із вбудованими приміщеннями. Земельну ділянку ТОВ «Теркономбуд» в оренду надали депутати попереднього скликання. Забудівник отримав дозвільні документи і декілька разів хотів почати роботи. Та громада проти.

-     Будівлю хочуть звести на прибудинковій території чотирьох будинків, на місці металевого павільйону, - зауважує самопомічивець Андрій Шкула. - Мешканці не хочуть цього, вони категорично проти ущільненої забудови . Враховуючи суспільний резонанс, я підготував проект рішення щодо заборони початку будь-яких будівельних робіт на цій ділянці та розподіл землі. Вилучити всю ділянку повністю ми не можемо бо є об’єкт з правом власності. Проте в наших силах «обрізати» землю так аби в ділянка була лише в межах об’єкту. Навряд чи підприємець візьметься за будову на 170 квадратах.

Така проблема, наголосив Андрій Шкула, який є головою депутатської земельної комісії,  є в різних частинах міста. Депутати попереднього скликання давали землю там, де просили, не зважаючи на те, що буде ущільнена забудова…


Повернутися до списку