• Земельні питання в області мають вирішуватися прозоро, через аукціон - позиція "Самопомочі" щодо ділянки на Тролейбусній

Земельні питання в області мають вирішуватися прозоро, через аукціон - позиція "Самопомочі" щодо ділянки на Тролейбусній

17 Квіт, 2019 \\ Новини області

Хороші  ініціативи мають реалізовуватися прозоро.Таку заяву голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Фидрин озвучив під час обговорення проекту рішення щодо зміни цільового призначення земельної ділянки на вул. Тролейбусна (район психоневрологічної лікарні). 

Ініціатива авторів проекту полягає в наступному: передати земельну ділянку  на баланс комунального підприємства, КП проведе конкурс інвесторів. Соціальна складова проекту полягала в тому, що після завершення будівництва частину квартир буде передано дітям, батьки яких загинули у російсько-українській війні. 

- Забезпечити родини загиблих житлом – безперечно хороша ініціатива, але сама процедура її реалізації має багато ризиків, - каже Віталій Фидрин. – Є значно простіший шлях її втілення. А саме – земельний аукціон. А на виручені кошти тендерна закупівля квартир.

Віталій Фидрин пропонує провести грошову оцінку землі і оголосили аукціон. Площа земельної ділянки 3,2 га. Тут може розміститися цілий масив, тому, очевидно, не один забудовник буде претендувати на неї, припускає депутат.

- Наведу приклад, сьогодні Тернопіль готує до продажу земельну ділянку площею приблизно 4 га і очікує надходження від її продажу у розмірі 80 млн. грн. Площа запропонованої у проекті рішень ділянки на вул.. Тролейбусній 3,2 га. Нехай область отримає через аукціон 50 млн. грн. Це 68 двокімнатних квартир. Чи може хтось з авторів проектів сказати, скільки квартир ми отримуємо через процедуру інвестугоди. Ні. Тому що соціальний пакет можна визначити лише після виготовлення проектно-кошторисної документації на об’єкт. Виходить, ми сьогодні говоримо про щось віртуальне. Ми віддаємо землю, а хтось колись може дасть там якусь кількість квартир. Процедура аукціону займає три місяці. Відтак, вже до кінця року ми зможемо купити квартири і роздати її родинам учасників АТО.

Крім того, депутат наголошує, що процедура інвестугоди має багато корупційних ризиків і від неї давно відмовилися в інших областях.

- Є ймовірність того, що на етапі передачі квартир частина з них буде передано офіційно, решта – іншим шляхом. Тобто на якомусь етапі якась кількість квартир всохнеться, - каже депутат.

За словами заступника голови обласної ради Любомира Крупа, на сьогодні не визначено критерії, яким саме сім’ям квартири видаватимуть першочергово. Має бути затверджена процедура і це стосується не тільки цього випадку.

З іншого боку, можливо не всі родини хочуть квартиру на вул. Тролейбусна. Комусь більше підходить нерухомість у райцентрі чи будинок в селі.

Віталій Фидрин запропонував внести зміни до проекту рішення і в пункті  5 передбачити процедуру аукціону, процедура якого детально описана у Законі.

Однак ця правка не отримала необхідної підтримки у сесійній залі. Попри це депутати не підтримали і проект рішення, який передбачає процедуру інвестугоди.

Втім, депутати від «Самопомочі» переконані, що хороші ініціативи мають реалізовуватися відкрито і прозоро, тому сподіваємося, що рада повернеться до цього питання найближчим часом і прийме рішення із запропонованими «Самопоміччю» правками.


Повернутися до списку