• Виборчий кодекс необхідно ухвалити до старту виборчої кампанії

Виборчий кодекс необхідно ухвалити до старту виборчої кампанії

14 Трав, 2018 \\ Новини області

Пропорційна виборча система та відкриті списки – два головні аспекти, які передбачає новий «Виборчий кодекс України». У листопаді Верховна Рада підтримала документ у першому читанні. З того часу до нього запропоновано понад 400 поправок. Розглянуто лише 10%.

- Наступні роки для нашої держави є надзвичайно важливі – відбудуться вибори Президента України, депутатів Верховної Ради України, депутатів та голів органів місцевого самоврядування. У Верховній Раді України зареєстрований «Виборчий кодекс України». Цей документ уже пройшов перше читання, а його прийняття є архіважливим для подальшого демократичного розвитку України, - каже заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

Тому депутати Тернопільської обласної ради планують звернутися до голови Верховної Ради України, народних депутатів, Президента України та Прем’єр-містра України з проханням докласти максимум зусиль для прийняття проекту у другому читанні.

Якщо не пришвидшити процес розгляду правок до Виборчого кодексу, документ не буде ухвалено навіть до старту нової виборчої кампанії. Про це заявив народний депутат Руслан Сидорович.

Він акцентує: «Якщо говорити про стан речей на сьогодні, то зараз пройдено 433 поправки з 4,5 тисячі. Це мізер, 10% від загального обсягу. Такими темпами ми не ухвалимо цього закону і до початку парламентської виборчої кампанії».

«Але, - продовжує народний депутат, - досягнуто попередньої домовленості - експертне середовище запропонує блоковий підхід до розгляду поправок. Це дозволить серйозно пришвидшити динаміку розгляду, тому що багато поправок стосуються одних і тих самих речей, просто різних аспектів».

 У такому разі, за словами Руслана Сидоровича, можна сподіватися, що за місяць комітет зміг би фіналізувати результати роботи. Відповідно, ще до кінця поточної сесії Верховної Ради, тобто до середини липня, документ може бути ухвалений парламентом в другому читанні.

«Чому важливо ухвалити цей законопроект до кінця цієї сесії? - підсумовує Руслан Сидорович. - Восени починається президентська виборча кампанія. Ухвалювати Виборчий кодекс, який змінюватиме правила виборчого процесу напередодні старту кампанії, є небезпечним. І виборчі комісії, і громадяни, і політичні сили можуть не встигнути ознайомитися з результатами ухваленого закону, що спричинить плутанину, а найгірше - скасування результатів таких виборів». 


Повернутися до списку