• В училищ та інтернатів області забрали 25 мільйонів

В училищ та інтернатів області забрали 25 мільйонів

29 Бер, 2018 \\ Новини області

Понад 25 млн. грн., зекономлених закладами профтехосвіти області та інтернатами, планують спрямувати на закупівлю техніки для районних шкіл. Це передбачено у змінах до обласного бюджету, які обласна рада затвердила під час сесії 28 березня.

Такий розподіл коштів є несправедливим, вважають депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч».

- Чому гроші, які зекономили училища, передають загальноосвітнім закладам. Це грабунок профтехосвіти серед білого дня. У мене ціла купа листів, де училища просять про підтримку. Десь протікає дах, десь нема каналізації, в когось інші потреби. Але їхні гроші спрямовують на школи. На керівників закладів сьогодні чинять тиск, щоб вони не піднімали це питання, - каже заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

Як пояснив керівник фінансового департаменту ОДА Степан Скибиляк, гроші спрямують на закупівлю техніки для перших класів, де кількість учнів перевищує 10 осіб. Це персональні комп’ютери, ноутбуки тощо.

- Для чого на це виділяти гроші з обласного бюджету, якщо ми маємо державну субвенцію у розмірі 25 млн. грн. Потім нас звинуватять, що ми «розриваємо» професійну освіту. Скільки нам допомогли райони, скільки вони дали нам на училища? А ми маємо їм профінансувати загальноосвітні заклади. Я особисто поїду у кожне училище і виявлю механізми, якими адміністрація не дає училищам розвиватися. Тоді розмова буде зовсім іншою, - каже пан Крупа.

Загалом заклади освіти зекономили близько 40 млн. грн. З них 25 млн. спрямують на закупівлю обладнання. А на 30 закладів обласного підпорядкування залишиться всього 11 млн. грн. Усе обладнання планують закупити одним тендером, що теж викликає чимало загроз, повідомив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» в обласній Раді Віталій Фидрин. Він пропонує розбити пропозиції на кілька тендерів. Це допоможе знизити вартість послуги.

- Цікавим є той факт, що у документах вартість обладнання закладена на 30% вища, ніж ринкова, і та, за якою його закупляли у Тернополі, а технічні характеристики гірші. Це своєрідні ризики, тому у цьому питанні потрібен посилений контроль, - каже Віталій Фидрин.

До слова, в області не вистачає працівників робітничих професій. Зокрема, продавців, водіїв автотранспортних засобів, кухарів, перукарів, барменів, слюсарів з ремонту автомобілів, офіціантів, швачок.


Повернутися до списку