• В області "перемалюють" перспективний план

В області "перемалюють" перспективний план

1 Бер, 2018 \\ Новини області

Тернопільщина має усі шанси ухвалити цілісний перспективний план формування територій громад області. Документ повинен визначити межі потенційних громад і стати запобіжником створення неефективних громад.

Станом на сьогодні в області створено 40 громад. Однак є села, які досі не визначилися у питанні об'єднання. Одні вагаються, до якої громади їм приєднатися, інші бачать себе лише центром громади і хочуть функціонувати як самостійні одиниці, а не у складі об’єднань. Третіх не допускають до об'єдання штучно.

Як повідомили в обласній адміністрації, потенційно на території Тернопілля може бути утворено ще понад півтора десятка громад. Однак такий розвиток подій є економічно необґрунтованим. Більше того, на Тернопільщині й так спостерігається тенденція до створення громади з невеликою чисельністю населення — до 2 тис. Часто такі громади є економічно неефективними. Тому область планує працювати в напрямку укрупнення.

На сьогодні адміністрація підготувала пропозиції щодо плану об’єднання територій громад області і пропонує прийняти документ цілісно для всієї області, окресливши межі кожної потенційної громади.

- Ми однозначно підтримуємо ідею прийняття цілісного перспективного плану формування території, адже наші депутати самі не раз виступали з такою ініціативою. Це дозволить у майбутньому запобігти створенню неефективних мікрогромад, які часто формувалися у ручному режимі. Однак у нас є одне застереження. План має бути на стільки якісним, щоб це питання не стало каменем спотикання у сесійній залі. Він має бути спрямований виключно на забезпечення економічного розвитку громад, а не задовольняти чиїсь політичні амбіції, - зазначив голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Віталій Фидрин.

Обласна адміністрація підготувала пропозиції, які теоретично мають право на існування. Однак у реальності ситуація дещо інша. Наприклад, деякі населені пункти, які на карті нібито межують між собою, насправді навіть не мають між собою сполучення. Ще один момент — у деяких селах люди проти об’єднання, яке пропонує адміністрація. У зв’язку з цим, робоча група вирішила звернутися до керівників органів самоврядування з пропозицію, аби вони визначилися з позицією, до якої громади ці села хочуть приєднатися. Якщо голови не зможуть дати відповідь у визначений термін, то об’єднання відбудеться, у відповідності до затвердженого плану.

До слова, Тернопільщина одна з небагатьох областей, яка досі не затвердила перспективний план. Саме через це область опинилися на 21-ому місці у рейтингу формування територій.


Повернутися до списку