• Українці з усього світу одночасно заспівали "Боже, великий єдиний"

Українці з усього світу одночасно заспівали "Боже, великий єдиний"

28 Серп, 2018 \\ Новини області

Українці з різних куточків світу одночасно молилися за Україну. У День незалежності о 18 год за київським часом, наші співвітчизники, звіривши годинники, заспівали церковний гімн «Боже, великий Єдиний, нам Україну храни».

Україна, Італія, Америка, Греція, Африка, Австралія – понад 80 локацій у різники частинках земної кулі. На момент спільної молитви, у кожній країні – годинник показував різну годину, але це не спинило учасників синхронної молитви. Хтось прокинувся рано-вранці, інші не спали до пізньої ночі, аби доєднатися до світлого дійства і об’єднатися у молитві та пісні.

У Тернополі церковний хор приймав Архикадетральний собор. Сотні людей зібралися, аби взяти участь у добрій справі, яка стала частиною історії.

З українцями із з-за кордону тернополяни контактували завдяки Skype-зв‘язок. Організувати цей процес було далеко не просто. Адже одночасно довелося комуні кувати із десятками країн. Крім того, саме виконання транслювалося в прямому ефірі.

-          Це велики піднесення. Ця подія показала, на скільки ми сильні та єдині. Молитвою линула з глибини наших сердець, ми просили Господа Бога за краще майбутнє українського народу, наших родин, близьких, друзів, які проживають в Україні і за межами України, – каже співорганізатор «Синхронної всесвітньої молитви за Україну» Андрій Костюк.

Сьогодні організатори збирають відео з різних країн, аби змонтувати ролик.

До слова, музику до молитви «Боже, великий єдиний» у 1885 році написав Микола Лисенко, слова – Олександра Кониського.


Повернутися до списку