• У центрі Тернополя можна виміряти рівень цукру у крові

У центрі Тернополя можна виміряти рівень цукру у крові

6 Серп, 2018 \\ Новини області

На Тернопільщині стартував проект «Медицина для людей». У спеціально обладнаних палатках мешканці області можуть анонімно зробити експрес-тести на рівень цукру в крові.

У Тернополі така «мінілабораторія» знаходиться біля обласного драмтеарту. Медики проведуть маніпуляції і одразу повідомлять вам результат. Акція є всеукраїнською. Згодом такі палатки працюватимуть в інших містах Тернопільщини.

Обстеження медики проводить стерильними одноразовими розхідниками, тому процедура є цілком безпечною для пацієнтів, - каже координатор проекту на Тернопільщині Роман Свистун..

В Україні статистика щодо людей, які страждають на цукровий діабет, доволі сумна – це близько 1,5 мільйона осіб. Та зі слів медиків і експертів, цифри серйозно занижені, а кількість хворих вже перевищила 2 мільйони осіб і продовжує стрімко зростати щороку.

Вкрай важливо знати, що цукровий діабет небезпечний сам собою, а своїми ускладненнями. Основна причина їх розвитку – тривале підвищення рівня цукру в крові. Але цьому можна запобігти. Слід бодай раз на рік перевіряти рівень глюкози у крові. Особливо на цю проблему слід звернути особам старше 40 років, людям, які мають зайву вагу, та тим, у кого в родині були випадки захворюваності на цукровий діабет, - каже Роман Свистун.

Щоб попередити розвиток цукрового діабету, правильно харчуйтеся. Споживайте їжу з низьким вмістом жиру, з більшою кількістю рослинних волокон, а продукти багатих на складні вуглеводи. Це сповільнить надходження глюкози у кров. Не перевантажуйте підшлункову залозу. Харчуйтеся маленькими порціями, не рідше, ніж кожних чотири години. Зменшіть споживання цукру та солі. Навіть дуже мала кількість цукру може підвищити його рівень у крові. А солона їжа підвищує кров’яний тиск. Займайтеся спортом. Заняття легкими фізичними вправами не рідше 5 разів на тиждень знижує ступінь ризику захворювання на цукровий діабет на 50%. Не нервуйте, позбудьтеся шкідливих звичок.


Повернутися до списку