• У Тернополі сотні освітян та медиків вийшли на попереджувальну акцію

У Тернополі сотні освітян та медиків вийшли на попереджувальну акцію

10 Жов, 2018 \\ Новини області

Протестувальники вимагали фінансування бюджетних галузей, скасування намірів Уряду щодо підвищення тарифів на енергоносії, а також перегляду соціальних стандартів у державному бюджеті-2019.

Як зазначили протестувальники, понад 28 мільйонів гривень не вистачає на фінансування закладів освіти на Тернопільщині. Відтак уже найближчим часом вчителі можуть залишитися без зарплат. Більше того, в окремих районах області протягом року уже виникала заборгованість.

09657.png- Освіта та медицина - це бюджетна сфера, яка не приносить коштів, а навпаки є споживачем реальної економіки. Позитивним моментом є те, що в державі відбувається реформа децентралізації. Місцеві бюджети отримали власні кошти. Та, на жаль, змушені констатувати, що центральними органами влади зроблено декілька кроків, спрямованих на згортання реформи. А саме, фінансові потоки, які йшли в місцеві бюджети, тепер знову повертаються у Київ, а на місцеві бюджети покладені не властиві для них функції. Це стосується фінансування і освіти, і медицини, і соціального захисту, - зазначає заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

До слова, фракція «Об’єднання «Самопоміч» бачила негативні тенденції у бюджеті на 2018 рік. Уже тоді депутати наголошували на тому, що коштів на бюджетну сферу не вистачить на соціальну сферу, але їхні зауваження не були враховані.

- Нам потрібні реформи, підкріплені значними фінансовими ресурсами. На жаль, кошти, які йдуть від наших донорів та партнерів спрямовуються тільки на соціальну сферу, а це фактично проїдання коштів. Щоб в освіті чи медицині був результат, має бути чітка позиція держави. Щоб реформувати медичний заклад, має бути виділена певна кількість грошей, аби за них можна було закупити сучасне обладнання, не скорочувати людей, а дати їм можливість перекваліфікуватися, освоїти нові спеціальності, техніку і вони могли надавати ті послуги, які зараз потребує суспільство. Досвід, багаж знань, вміння у наших людей є . Це просто треба підсилити фінансово. Україні це під силу, адже це одна з потенційно багатих країн. Якби не було таких негативних факторів як корупція, - зауважив Любомир Крупа.

Учасники акції зазначають, що у проекті державного бюджету на 2019 рік закладено надто низькі соціальні стандарти: прожитковий мінімум – менше двох тисяч, мінімальна зарплата – на рівні чотирьох тисяч.

- Зважаючи на початок виборчої компанії, сьогодні має місце певний популізм і кожен декларує підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. Але поряд з тим, є інфляційні очікування – бачимо як підвищуються ціни на пальне, а за ними дорожчає все інше. Тому навіть якщо зарплата зросте, це зростання нівелюється тим зростанням цін, яке ми спостерігаємо, - каже Любомир Крупа.


Повернутися до списку