• У Тернополі сезонні об'єкти торгівлі змагатимуться на «ProZorro.Продажі»

У Тернополі сезонні об'єкти торгівлі змагатимуться на «ProZorro.Продажі»

10 Серп, 2018 \\ Новини області

Бюджет Тернополя може отримати значно більший дохід від сезонних об’єктів торгівлі. Для цього достатньо змінити механізм надання дозволів на їх розміщення. Долю таких об’єктів має визначати не конкурсна комісія, а здорова конкуренція на платформі «ProZorro.Продажі».

У цьому переконаний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» у Тернопільській міській раді Назар Зелінка.

Рік тому Тернопільська мерія однією з перших в Україні підписала Меморандуму про співпрацю із платформою «ProZorro.Продажі». Та досі право на розміщення сезонних об’єктів торгівлі, послуг, відпочинку та розваг на території міста надається на підставі рішення конкурсної комісії. Не рідко виникають питання щодо прозорості цієї процедури. Не виключенням є і людський фактор. Однак всі ці ризики можна мінімізувати завдяки аукціонам ProZorro.Продажі .

- Це дозволить на відкритих та прозорих засадах збільшити доходи міського бюджету від надання прав на розміщення сезонних об’єктів сфери торгівлі, послуг, відпочинку та розваг на території міста, адже перемагає той, хто пропонує кращі умови та більшу ціну, - каже Назар Зелінка.

Депутат підготував звернення, у якому пропонує надавати дозволи виключно через електронну систему.

- Я запропонував внести зміни до Положення про розміщення та облаштування сезонних об’єктів сфери торгівлі, послуг, відпочинку та розваг, якими передбачити, що право на розміщення та облаштування сезонних об’єктів (крім торгових майданчиків біля стаціонарних закладів) надається на конкурсних засадах виключно через систему державних аукціонів ProZorro.Продажі, - пояснює депутат.

Колеги підтримали ініціативу депутата і доручили управлінню торгівлі на черговій робочій сесії доповісти про механізми впровадження з 2019 року.


Повернутися до списку