• У Тернополі протестували проти виборів за законом Януковича

У Тернополі протестували проти виборів за законом Януковича

15 Трав, 2018 \\ Новини області Учасники акції вимагатимуть скасувати виборчий закон Януковича та ухвалити виборчий кодекс, що передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками.

Більше сотні активістів вийшли під стіни обласної адміністрації з вимогою розглянути виборчий кодекс у другому читанні до початку виборчої кампанії.

- Президент Порошенко та цілий ряд політичних сил у ВРУ були обрані людьми, бо сповідували ідеї Революції Гідності. Підписуючи Коаліційну угоду, Самопоміч домоглася (у першу чергу від БПП та НФ) записати туди серед спільних зобов‘язань прийняття законів про НАБУ, САП, Антикорупційний суд та нового Виборчого кодексу. Саме відсутність двох останніх гальмує рух країни до західних стандартів.

І що відбувається? Пообіцявши своїй країні та усьому світу прийняття цих надзвичайно важливих законодавчих актів, Порошенко пішов шляхом шахрайства, повторюючи помилки попередника. Прийнятий у першому читанні проект ЗУ "Про антикорупційний суд" по своїй суті нівелює усю розпочату реформу та діяльність НАБУ/САП. Та й взагалі, головною особливістю влади Порошенка стало говорити одне, а робити навпаки! "Самопоміч" з самого початку була ініціатором прийняття цих законопроектів і послідовно підтримує це. Але вважаю, що найбільше влада боїться таких протестів у Києві, - каже голова фракції в Тернопільській обласній раді Віталій Фидрин.

Наступні роки для нашої держави є надзвичайно важливі – відбудуться вибори Президента України, депутатів Верховної Ради України, депутатів та голів органів місцевого самоврядування. І виборчі комісії, і громадяни, і політичні сили можуть не встигнути ознайомитися з результатами ухваленого закону, що спричинить плутанину, а найгірше - скасування результатів таких виборів.

Тому учасники акції закликали депутатів обласної ради звернутися до керівництва держави з вимогою якнайшвидше розглянути виборчий кодекс у другому читанні. Відповідне звернення «Об’єднання «Самопоміч» зареєструвало минулого тижня.

IMG_0825.JPG

IMG_0796.JPG
IMG_0871.JPG

Повернутися до списку