• У Тернопільській облраді хотіли утричі підвищити "прохідний бал" для петицій

У Тернопільській облраді хотіли утричі підвищити "прохідний бал" для петицій

17 Груд, 2018 \\ Новини області

У Тернопільській облраді пропонували утричі збільшити кількість голосів, необхідних для подання електронної петиції. Відповідний проект рішення було винесено на засідання 10 грудня.

На сьогодні, для того, щоб петиція потрапила на розгляд обласної ради, необхідно, щоб вона зібрала 500 голосів. Після цього голова ради має скликати позачергове засідання і винести питання на розгляд.

Виявляються, нещодавно до голови облради звернулися мешканці одного із сіл з проханням відремонтувати дорогу. Вони ж і заявили, що звернуться з петицією, аби питання якнайшвидше потрапило в залу.

Після цього голова ради ініціював збільшення «прохідного балу» петиції з 500 до 1500 голосів.

Проти такої ініціативи виступили депутати від «Самопомочі».

- За час каденції, а це три роки, ми розглянули всього дві петиції. Це дуже мала кількість. Люди й так до нас рідко звертаються, тому не бачу потреби ускладнювати процедуру. Так ми позбавимо людей можливості взаємодіяти з депутатами, використовувати цей інструмент взаємодії і реалізовувати свої потреби, - каже депутат Роман Нитка.

До прикладу, що у Тернополі для розгляду петиція має набрати 300 голосів.

- А тепер врахуйте концентрацію населення міста і села та охоплення інтернетом. Багато старших людей в селах взагалі ним не користуються. Деяким селам ніколи не  зібрати таку кількість голосів, - каже Роман Нитка.

В результаті, після зауважень депутатів від «Самопомочі», рада не підтримала проект рішення щодо збільшення кількості голосів. 


Повернутися до списку