• Тернополяни масово бойкотують маршрутки

Тернополяни масово бойкотують маршрутки

9 Лист, 2018 \\ Новини області

У Тернополі – транспортний колапс. Через підвищення вартості проїзду у громадському транспорті тисячі людей вийшли з пікетами на вулиці міста. Вони вважають, що нові тарифи необґрунтовані і завищені. Під тиском громади міська рада повернулася до попередніх розрахунків, але тоді бойкот влаштували перевізники – не виїхали на маршрути.

Нові тарифи на проїзду у громадському транспорті Тернополя почали діяти з 1 листопада. Відповідно до рішення виконкому міської ради, проїзд в електротранспорті становив 8 грн., у маршрутних таксі – 9 грн. Це майже удвічі більше, ніж до того.

Зважаючи на стан автобусів, відсутність графіків руху, постійні конфлікти з водіями, тернополян таке рішення мерії обурило. Уже за кілька днів вони масово вийшли на вулиці міста, аби показати свою незгоду з рішенням мерії.

- Усе навколо дорожчає, не підвищується тільки зарплата, - каже тернополянка Мар’яна Питель. – Я не розумію, чому маю платити таку високу ціну за послугу, яка надається неякісно. Маршрутки старі, брудні і розсипаються на ходу. Вони не дотримують графіків, завчасно з’їжджають з маршрутів, а поведінка деяких водіїв взагалі не витримує жодній критиці.

Під тиском кількатисячного пікету мер Тернополя Сергій Надал скасував рішення виконкому, але попередив, що вже наступного дня на маршрути автобуси можуть і не виїхати. Так і сталося, на ранок на дорогах обласного центру не було жодного автобуса. Перевізники сказали, що вони працюють збитково і не можуть продовжувати забезпечувати перевезення в таких умовах.

Тернополяни не розгубилися. У місті влаштували флешмоб «Підвезу». Водії зупинялися на зупинках громадського транспорту і забирали людей, які поспішали на роботу та навчання. Дехто користувався комунальним електротранспортним,  інші - пішки. Саботаж перевізників, хоч і спричинив незручності, але не зламав тернополян. Вони й надалі наполягали на своєму – тариф має бути прозорим і обґрунтованим.

У міській раді кілька разів засідала комісія за участю посадовців, депутатів, перевізників та громадськості, але вирішення транспортному колапсу поки не знайшли. Під загрозою розірвання договорів депутати змусили перевізників виїхати на маршрути зі старими тарифами, але тернополяни продовжують ігнорувати їх. Натомість депутати поставили свої вимоги перед перевізниками та профільним управлінням, бо, на їхню думку, розрахунки проведено некоректно.

- Жодного разу, коли начальник управління транспорту, звертався до бюджетної комісії щодо дотації на електротранспорт, депутати йому не відмовляли. Але він жодного він не згадував, що така компенсація потрібна приватним перевізникам. . За півгодини до виконавчого комітету він був на комісії і словом не обмовився, що у Тернополі зросте тариф на проїзд. Сьогодні маніпулюють тим, що у Львові проїзд теж буде  по 9 грн. Це неправда. Там проведено розрахунок на 7 грн. і він поданий у Антимонопольний комітет для надання висновку. Цікаво, у міській раді такий висновок був? Головне питання у темі тарифу – це пасажиропотік. Звідки взялася цифра 20 млн. пасажирів. Виходить, що в середньому маршрутка за півколо везе 13 пасажирів. Хочете сказати, що маршрут №16 з Карпенка до Київської везе 13 пасажирів. Водії саботують валідатори, не видають квитки.  Не може маршрутка в середньому возити 275 пасажирів. Вона за коло возить більше, - каже депутат міської ради Назар Зелінка. 

- Ми маємо прозоро з залученням громадськості та експертів розрахувати тариф. Станом на сьогодні це точно не 9 грн. Наразі автобуси вийшли на маршрути, при чому пальне для цього вони взяли в борг. Тому необхідно якнайшвидше, провести нові розрахунки, які дозволяли б перевізникам працювати, а тернополянам – користуватися громадським транспортом. У свою чергу, транспортна комісія спільно із бюджетною будуть шукати шляхи, як відшкодувати 1,5 млн грн перевізникам, які місто завинило за перевезення пільговиків, - каже голова фракції «Об’єднання Самопоміч в міській раді Андрій Грицишин.

Зважаючи, на ситуацію, яка склалася з перевезеннями, фракція «Самопоміч» в міській раді вимагає надати об'єктивні та підтверджені дані щодо пасажиропотоку у громадському транспорті, а також наявну інформацію про видатки перевізників та порівняння з розрахунками Тернополя та інших міст.  Разом з тим, депутати наполягають, що всі винні особи, перевізники, які порушили умови договору та чиновники управління транспорту, які не в змозі забезпечити якісне функціонування транспортної мережі, повинні понести відповідальність. 

Фото з відкритих джерел


Повернутися до списку