• Тернопільщина першою прийняла звернення щодо закону, який визначає повноваження Президента

Тернопільщина першою прийняла звернення щодо закону, який визначає повноваження Президента

16 Квіт, 2019 \\ Новини області

Депутати Тернопільської обласної ради фактично одноголосно підтримали звернення фракції "Об'єднання "Самопоміч" щодо необхідності якнайшвидшого ухвалення Закону України "Про Президента України".

"На сьогодні в державі спостерігається розбалансованість гілок влади, немає дієвої системи стримувань та противаг, існує конфлікт між інституціями Президента та Прем’єр-міністра, що негативно впливає, як на функціонування всіх органів державної влади, так і органів місцевого самоврядування.

На сьогодні у нас склалася ситуація, коли навіть добросовісний президент, не кажучи вже про президента, який прагне зосередити всю владу в своїх руках, може порушувати Конституцію не з власної волі, а лише тому, що не існує закону, який встановлює чіткі межі, порядок та спосіб здійснення ним своїх повноважень. Ми вважаємо, що таку ситуацію потрібно припинити. І досягти цього можливо лише з прийняттям проекту закону "Про Президента України", - заявив Віталій Фидрин.

Зважаючи, що така ситуація може призвести до узурпації влади однією людиною, віце-спікер Верховної ради, член партії "Самопоміч" Оксана Сироїд підготувала проект закону, який стане запобіжником для цих негативних факторів. Це закон "Про Президента України", який чітко визначає повноваження Глави держави. Тернопільська облрада звернулася до Голови Верховної ради Андрія Парубія з проханнями якнайшвидше внести на розгляд цей законопроект.Повернутися до списку