• Тернопільський РАЦС шукає нове приміщення

Тернопільський РАЦС шукає нове приміщення

24 Бер, 2018 \\ Новини області

Тернопільський міськрайонний відділ державної реєстрації актів цивільного стану змушений виїхати з приміщення на Майдані Волі, що у центрі Тернополя.

Власником будівлі на Майдані Волі є «Ощадбанк». До цього часу РАЦС перебував там на умовах договору і оплачував фактично лише комунальні послуги. Зараз «Ощадбанк» виставив органам юстиції рахунок як комерційній структурі. Це близько 100 тис. грн.. в місяць. Органи юстиції не можуть покрити такі витрати. Тому змушені шукати нове приміщення.

Міська рада поки нічим не допомогла. Як вдалося дізнатися, розглядається варіант будівлі на вул. Шевченка, 3 (казначейство), однак питання поки не вирішене. При тому, що РАЦС ще у січні мав залишити приміщення Ощадбанку. 

Тому управління юстиції звернулося до обласної ради з проханням виділити бодай два кабінети у будівлі на Грушевського. Депутати звернення підтримали, але в цілому це питання не вирішить, тому що РАЦСУ необхідне повноцінне приміщення, де можна було б займатися не тільки документальною роботою, а й проводити церемонії розпису.

- Ми попросили кабінети, щоб хоча б розмістити документи. Окрім церемоній розпису, відділ виконує багато інших функцій. Це і зміна прізвища , і апостиль, видачу довідок. Але найбільшою проблемою для нас залишається зал церемоній. Поки що це питання відкрите, каже керівник Головного управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.

Що цікаво, відділ обслуговує міське населення. Однак керівництво Тернополя поки нічим не допомогло установі.

- Звичайно, ми підтримали рішення про виділення кабінетів. Але це міський відділ і до вирішення ситуації має долучитися в першу чергу місто. Інакше заручниками ситуації стануть молоді пари. Коли їх почнуть розписувати на вулиці чи в тісних кабінетах, це не зробить честі нікому, - каже депутат обласної ради Віталій Фидрин. – Вже не вперше виникає питання щодо розміщення наших установ, які обслуговують міське населення. Це ж стосується і школи мистецтв, де навчаються міські діти. Тепер питання РАЦСу. Але міська рада в жодному з випадків не йде назустріч, а навпаки – виставляє рахунки іншим населеним пунктам за дітей. Робить платним проїзд у транспорті для пенсіонерів.


Повернутися до списку