• Тернопільська облрада вимагає якнайшвидше прийняти «Виборчий кодекс»

Тернопільська облрада вимагає якнайшвидше прийняти «Виборчий кодекс»

22 Черв, 2018 \\ Новини області Тернопільська обласна рада вимагає терміново прийняти у другому читанні новий «Виборчий кодекс України». У листопаді Верховна Рада підтримала документ у першому читанні. З того часу до нього запропоновано понад 400 поправок. 

- За двадцять сім років незалежності ми спостерігали застосування різних виборчих систем: мажоритарну, пропорційну і змішану. Непослідовність та «кишенько вість» прийняття виборчого законодавства, призвело до використання нечистоплотними політиками та олігархами системи виборів виключно для партійних чи корпоративних інтересів. В кінцевому результаті попередні виборчі системи себе повністю скомпрометували, оскільки породили підкуп виборця, політичний популізм, політичну корупцію, використання адміністративного ресурсу на користь «правлячої партії», втрату українцями у можливість шляхом голосування вплинути на подальший розвиток нашої держави, - каже заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

Наступні роки для нашої держави є надзвичайно важливі – відбудуться вибори Президента України, депутатів Верховної Ради України, депутатів та голів органів місцевого самоврядування.

Восени починається президентська виборча кампанія. Ухвалювати Виборчий кодекс, який змінюватиме правила виборчого процесу напередодні старту кампанії, є небезпечним. Відтак, закон треба прийняти якнайшвидше.

Тому депутати Тернопільської обласної ради звернулися до голови Верховної Ради України, народних депутатів, Президента України та Прем’єр-міністра України з проханням докласти максимум зусиль для прийняття проекту у другому читанні.
Повернутися до списку