• Тернопільська обласна комунальна аптека №78 – під загрозою знищення

Тернопільська обласна комунальна аптека №78 – під загрозою знищення

6 Лют, 2019 \\ Новини області

Уже 25 січня Тернопільська обласна комунальна аптека №78, що на вул. Руська, 23 в центрі Тернополя мала звільнити приміщення. Як з’ясувалося, кілька років тому його за мовчазної згоди Тернопільської обласної ради передали місту. Тернопіль, як з’ясувалося, має свої плани на приміщення, тому показав аптеці на двері.

І колектив, і тернополяни стривожені цією звісткою, тому що роками звикли купувати тут ліки. Аптека №78 є унікальною за своєю природою. В рамках проекту «Доступні ліки» заклад  забезпечує медикаментами жителів міста та наближених сіл. Обслуговує за безоплатними та пільговими рецептами учасників АТО, інвалідів та людей з хронічними захворюваннями, онкохворих, дітей-інвалідів. Установа забезпечує інсуліном хворих на цукровий діабет. Є чи не єдиним закладом в місті, який займається власним виробництвом лікарських засобів.

Знайти подібне приміщення за прохідністю та площею фактично неможливо. Зміна адреси може спричинити фінансові втрати для закладу. Зважаючи, що установа не має альтернативного приміщення, аптека знаходиться під загрозою закриття, а колектив аптеки може залишитися без роботи.

- За останню каденцію Тернопільська обласна рада доклала чимало зусиль для підтримки аптечної мережі. Вважаємо цей напрямок одним з пріоритетних. Тому ми, як представники громади, не можемо допустити знищення одного з найуспішніших закладів мережі, - зазначив голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» в обласній раді Віталій Фидрин.

У депутата є питання не тільки керівництва міста, яке хоче виселити аптеку, а й до керівника підприємства та посадових осіб обласної ради, які допустили відчуження приміщення у центрі Тернополя. Зокрема, згідно листа від 03.11.2016 р. Аптека №78 сама погодилась звільнити приміщення у встановлений термін та зобов'язалась проводити своєчасно та в повному обсязі оплату за фактичне користування орендованим приміщенням. Керівник своєчасно не повідомила апарат Тернопільської обласної ситуації про критичну ситуацію в аптеці і не звернулася в Тернопільську міську раду з листом щодо продовження оренди приміщення.

Зважаючи на це, фракція «Об’єднання  «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді звернулася до голови Тернопільської обласної ради Віктора Овчарука з вимогами:

 - Звернутися до голови Тернопільської міської ради Сергія Надала з вимогою до вирішення майнового питання продовжити договір оренди приміщення для установи обласної ради.

- Доручити юридичному відділу Тернопільської обласної ради вивчити обставити і дати правову оцінку процедурі передачі приміщення за адресою Руська, 23, площею 633,7 м2 з власності Тернопільської обласної ради у власність Тернопільської міської ради.

- Доручити юридичному відділу Тернопільської обласної ради надати пояснення, чому не було вчасно оскаржено рішення Господарського суду Тернопільської області від 14 листопада 2017 року по справі № 921/555/17-г/14 за позовом підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення Тернопільської міської ради»  та Управління обліку та контролю за використанням комунального майна Тернопільської міської ради до підприємства Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека №78», третя особа Тернопільська обласна рада, про зобов’язання звільнити нежитлове приміщення комунальної власності.

- Доручити юридичному відділу вивчити питання щодо можливості оскарження переходу права власності вказаного вище нерухомого майна з власності Тернопільської обласної до Тернопільської міської ради і підготувати необхідні документи до суду.

- Зобов’язати керівника підприємства Тернопільської обласної ради «Тернопільська обласна аптека №78» Жируху О. В.  надати пояснення, чому не було вчасно оскаржено рішення Господарського суду Тернопільської області від 14 листопада 2017 року по справі № 921/555/17-г/14 про зобов’язання звільнити нежитлове приміщення комунальної власності та чому 03.11.2016 р. був наданий лист-відповідь №95/1, згідно якого  Аптека №78 погодилась звільнити приміщення до кінця 2016 року.

- Дати оцінку діяльності керівника комунальної установи щодо викладених вище фактів.

- Звернутися до Тернопільської міськради з пропозицією повернути приміщення у власність обласної під гарантії збереження там аптеки. 

0897.jpg

0987.jpg


Повернутися до списку