• «Справедлива пенсія» у Тернополі: кожен 10-ий пенсіонер отримав можливість збільшити виплату

«Справедлива пенсія» у Тернополі: кожен 10-ий пенсіонер отримав можливість збільшити виплату

19 Бер, 2019 \\ Новини області

Понад півроку на Тернопільщині працює проект «Справедлива пенсія». За цей час більше як 400 жителів області звернулися для перевірки оптимальності нарахування пенсії. У кожному десятому випадку спеціалісти фіксують підстави для перерахунку пенсії в сторону збільшення.

Завдання проекту «Справедлива пенсія» визначити, чи при розрахунку пенсії визначено оптимальний період. Якщо ні, то підібрати такий, який би був оптимальний для розрахунку пенсії.

Як розповів координатор проекту на Тернопільщині Роман Нитка, цю перевірку спеціалісти здійснюють за допомогою спеціальної комп’ютерної системи. Її розробив активіст «Самопомочі» із Запоріжжя Віктор Богданов.

- Крім заробітної плати за вказаний період, для розрахунку пенсії враховують й інші показники. Зокрема, дані про заробітну плату протягом 5 років у період до липня 2000 року. Підприємство, на якому працювала людина, має вибрати час, коли працівник отримував найвищу середню заробітну плату, з найкращими коефіцієнтами стосовно заробітної плати. Часто буває, що бухгалтерія на підприємстві обирає не оптимальні періоди. Ми власне визначаємо, чи є періоди з вищим коефіцієнтом, який може вплинути на розмір пенсії, - каже Роман Нитка.

Із 412 громадян-учасників проекту «Справедлива пенсія» 350 надали документи для визначення оптимальності нарахування пенсії. Решта 62 особи ще не представили для цього необхідних документів. Часто буває так, що підприємства, на яких працювали громадяни, уже ліквідовані. В такому випадку вони мали б передати документи в архів. Частина це не зробили, тому дані втрачено. Якщо документів про певні періоди нарахування зарплати немає,  наші спеціалісти не можуть провести обрахунок. Крім того, є специфіка в роботі архіву. Для видачі документів структура має один місяць. Плюс ця послуга є платною, тому не всі пенсіонери можуть нею скористатися.

Однак справа того варта, адже у кожному десятому випадку спеціалісти знаходять підстави для перерахунку пенсії в сторону збільшення. На Тернопільщині суми різні – від 10 до 433 грн. А в інших областях були випадки, що ці суми сягали і 900 грн.

- Для того, щоб ми могли визначити, чи оптимально визначено пенсію, нам необхідне розпорядження Пенсійного фонду про нарахування пенсії, де буде зазначено стаж, заробітна плата за кожен місяць протягом періоду, який враховано при розрахунку пенсії. Для цього потрібно звернутися в Управління Пенсійного фонду. Ми розробили бланк заяви. Достатньо тільки вписати свої дані, подати документ в ПФУ і отримати виписку з розпорядження про призначення пенсії. Цю інформацію пенсійний фонд зобов’язаний надавати на вимогу пенсіонера безкоштовно. Відмова у наданні довідки є порушенням законодавства, - пояснює голова Тернопільського міського осередку «Об’єднання «Самопоміч» Андрій Грицишин.

Сьогодні часто спекулюють на тому, що це політичний проект і жодна людина не отримала очікуваного перерахунку, але це неправда. І громадяни, які до нас звернулися, мали можливість в цьому переконатися.

Також пенсіонерам не варто хвилюватися через те, що після обрахунку показників сума виплати зменшиться. Ми надаємо людині інформацію, а вона сама обирає, що  з нею робити. Вона може звертатися у Пенсійний фонд, а може і не звертатися.

Загалом процедура визначення оптимального періоду може займати від одного тижня до місяця. Це залежить від самого пенсіонера, як оперативно він отримає довідку з Пенсійного Фонду та довідку про доходи за необхідний період.

Консультацію щодо оптимальності нарахування пенсії громадяни можуть отримати щопонеділка за адресою Шевченка, 6  з 10 до 17 год та щочетверга  за адресою Шевченка, 16 з 10 до 17 год (офіс «Об’єднання «Самопоміч»). З 13 до 14 год обідня перерва. Тел. 067 621 75 55


Повернутися до списку