• Школа мистецтв має залишатися у центрі Тернополя

Школа мистецтв має залишатися у центрі Тернополя

1 Бер, 2018 \\ Новини області

Офіційна позиція «Об’єднання «Самопоміч» щодо ситуації із Тернопільською обласною експериментальною комплексною школою мистецтв імені Ігоря Ґерети

Питання створення належних умов для учнів школи мистецтв імені І.Ґерети набуло сьогодні особливої гостроти. Десятки років школярі навчаються у непристосованих для цього приміщення. Та навіть попри складні умови навчання учні демонструють високий рівень підготовки із мистецьких дисциплін. Вони неодноразово підтверджували це на конкурсах та фестивалях, прославляючи рідне Тернопілля.

Близько року в області триває активний процес пошуку для навчального закладу нових приміщень. Було створеного робочу групу з представників обласної ради, обладміністрації, міської ради, колективу школи, батьківського комітету та громадськості. У підсумку робоча група одним з оптимальних варіантів порятунку закладу визначила реорганізацію діючої школи у школу з цілодобовим перебуванням учнів. Розглядалась можливість приєднати до школи мистецтв імені Ігоря Ґерети Струсівську санаторну загальноосвітню школу-інтернат І-ІІІ ступенів. Цей процес передбачав зміну головного розпорядника коштів з управління культури на управління освіти і науки ТОДА, що дало б можливість залучати освітню субвенцію на оплату праці, а при залишку коштів - на покращення матеріально-технічного стану школи.

Будь-які зміни у функціонуванні навчального закладу, а тим більше реорганізація, завжди викликають природне занепокоєння, побоювання, невідомість у працівників. Оскільки дане питання набуло суспільного резонансу та породило «квартирні», «автопаркінгові» версії, «переїзд школи у Струсів», Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» виступає, однозначно, за збереження Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Ґерети з юридичною адресою: місто Тернопіль, вул.Медова, 5 з одночасним проведенням реорганізації школи у спеціальну школу з безоплатним забезпеченням місць у гуртожитку.

У той же час, дітям та колективу необхідно забезпечити належні умови для роботи та навчання, зокрема, провести реконструкцію приміщення. Тому на найближчій сесії обласної ради, ми ініціюватимемо виділення коштів на виготовлення проектно-кошторисної документації на Тернопільську обласну експериментальну комплексну школу мистецтв імені Ігоря Ґерети, з подальшою участю у конкурсі проектів, які реалізуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку на умовах співфінансування з обласного бюджету.Повернутися до списку