• "Самопоміч" вимагає у Синютки розібратися, звідки на Тернопільщині взялося львівське сміття

"Самопоміч" вимагає у Синютки розібратися, звідки на Тернопільщині взялося львівське сміття

26 Квіт, 2019 \\ Новини області

Тернопільський обласний осередок "Об'єднання "Самопоміч" звернувся до голови Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютки з вимогою провести службове розслідування щодо факту виявлення несанкціонованого складування сміття на територї Тернопільської області та вжити заходів щодо попередження таких дій у майбутньому. 

Подаємо текст звернення:

Днями у місцевих та всеукраїнських ЗМІ, зокрема, на сайті «За Збручем», «ТЕРНОПОЛЯНИ», ZIK, УНІАН, з’явилась інформація про те, що протягом кількох тижнів у населених пунктах Тернопільщини виявлено випадки несанкціонованого вивантаження сміття. Як йдеться у повідомленні, випадок трапився у ніч з 24 на 25 на території села Озеряни. За даними правоохоронців, близько 3 години ночі через село проїхали дві фури. У зворотному напрямку вантажівки повертались уже іншою дорогою – через поле. Після огляду сміття встановлено, що воно, найімовірніше, привезено з Львівської області, про що свідчать виявлені там паперові відходи і платіжки.

Кількома тижнями раніше на сміттєзвалищі міста Бучач теж виявили несанкціоновано вивезене сміття з Львівщини. Інформацію про обидва факти правоохоронці внесли в журнал Єдиного обліку.

У липні 2017 року Львівська міська рада та Львівська обласна державна адміністрація підписали договір про передачу ЛОДА повноважень із вивезення сміття зі Львова. За умовами договору, за вивезення сміття зі Львова ЛОДА отримує з міського бюджету 300 млн грн на рік., тобто майже близько 1 млн. грн. щоденно.

Натомість, відповідно до умов договору, Львівська обласна державна адміністрація зобов’язана надати послугу збирання, зберігання, вивезення та захоронення твердих побутових відходів.

Договір чинний до 30 червня 2019 року. Станом на 25.04.2019 до Львівської міської ради жодних документів щодо дострокового розірвання договору не надходило.

Зважаючи на викладене, з метою дотримання належних санітарних умов на території Тернопільської області, унеможливлення погіршення епідеміологічної ситуації та з метою попередження екологічного лиха, а також з метою дотримування умов договору, вимагаємо в уповноважених осіб ЛОДА провести службове розслідування щодо випадків несанкціонованого вивантаження сміття на території Тернопільської області та провести заходи щодо попередження таких дій у майбутньому.

Зазначимо, що дані дії не тільки створюють незручності для громадян, які проживають у населених пунктах, де виявлено ТПВ, а й шкодять іміджу найвідвідуванішого туристичного міста України. Тож просимо забезпечити належне взяти на себе зобов’язань, передбачених договором.


Повернутися до списку