• «Самопоміч» не допустить спекуляцій та провокацій на релігійному підґрунті на Тернопільщині

«Самопоміч» не допустить спекуляцій та провокацій на релігійному підґрунті на Тернопільщині

21 Груд, 2018 \\ Новини області

Фракція «Самопоміч» не допустить спекуляцій та провокацій на релігійному підґрунті на Тернопільщині. Про це заявив голова фракції в обласній раді Віталій Фидрин

Як зазначив депутат, партія «Самопоміч», будучи державницькою політичною силою, як ніхто очікує на знищення найбільшого форпосту Росії на Західній Україні, але усі кроки на шляху до цього мають бути виваженими і підкріпленими юридично. У жодному випадку не можна допустити загострення міжконфесійних суперечок. Всі дії в цьому напрямку є популістичними і таким, що несуть загрозу для безпеки країни.

Таку думку Віталій Фидрин висловив під час розгляду питання щодо запровадження почергових богослужінь у Почаївській Лаврі.

- Сподіваюся, що після 6 січня з’являться усі передумови для рішення, яке очікує громада області вже багато років, - передачу Почаївської Лаври Єдиній Помісній Церкві. Рішення, яке запропонували окремі політсили, - це шлях до кровопролиття і ми, як державницька політична сила, не могли підтримати його, - каже Віталій Фидрин.

Більше того, самі релігійні громади і не зверталися з цього приводу, тому у випадку позитивного прийняття рішення депутати могли створити прецедент і підстави для нових протистоянь. Прикро, що деякі політсили, які називають себе націоналістичними, ставлять власний піар вище за інтереси країни та безпеку громадян, заявив Віталій Фидрин.

До слова, більшість депутатського корпусу з аналогічних причин не підтримали внесене рішення.

- Сподіваюся, що завершальним етапом єднання нашої країни стане спільний молебень, який очолять Митрополит Епіфаній та Владика Святослав, - зазначив Віталій Фидрин.

Додамо, що Об’єднання «Самопоміч» безумовно підтримує процес надання Томосу про Автокефалію Православній Церкві в Україні. «Самопоміч» підтвердила свою позицію голосуванням у парламенті за відповідну Постанову і звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія.Повернутися до списку