• Роман Василіцький: «Чесно відпрацював в обласній раді. Час рухатись далі»

Роман Василіцький: «Чесно відпрацював в обласній раді. Час рухатись далі»

21 Трав, 2019 \\ Новини області

Краще за людину про неї говорять її справи. Якщо за плечима повага і довіра інших, то це неабиякий показник. Високу підтримку людей під час виборів отримав депутат Тернопільської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Роман Василіцький. Тоді й дав собі слово не підвести людей. Сьогодні каже, що може відкрито дивитися кожному виборцю в очі, бо жодному з них не відмовив у допомозі.

Не обіцяв те, чого не міг зробити

- Пане Романе, Ви стали депутатом Тернопільської облради, чи не з найвищим показником підтримки.  Що вдалося зробити за цей час?

- Чотири роки працюю депутатом обласної ради та головою постійної комісії з питань децентралізації та адміністративно-територіальної реформи. За цей час  завжди займав принципову позицію щодо рішень, які розглядалися в раді та комісії – гроші громади мають бути використані ефективно, а інтереси  людей враховані.

- Можете назвати конкретні результати?

- Я щороку звітую про свою депутатську діяльність. Всі кошти з депутатського фонду спрямовую на допомогу виборцям мого округу. Це і лікування, і реабілітація хлопців, котрі воювали, та їх сімей, а також матеріальна підтримка соціально незахищених сімей. Не пам’ятаю випадків, щоб комусь було відмовлено.

Мабуть, із цим пов’язую результат на виборах в раду Монастириської ОТГ в грудні 2018 року. Люди бачили мою роботу на окрузі та моїх колег у залі і належно оцінили її. Нам вдалось здобути третій результат і сформувати фракцію у Монастириській міській раді. А ще селищним головою села Комарівка став наш кандидат Бабій Михайло.

З лісами дійшли аж до Верховної Ради

- На Монастирищині гостро стоїть проблема вирубки лісів. Що вдалося зробити у цьому напрямку?

- Проблема вирубки лісів дійсно гостра, і не лише на Монастирищині. На жаль, така ситуація по всій Україні. Я розумію, що знищити цей процес на місцевому рівні вкрай складно. Всупереч діяльності активістів, природоохоронних та правоохоронних органів однаково фіксуються випадки незаконної вирубки лісів. І це - чи не основний мотив, що спонукає мене виходити на рівень Верховної Ради.

Народний депутат Тарас Пастух навіть звертався з трибуни парламенту до керівників правоохоронних органів щодо перевірки підприємств, які здійснюють вирубку. Адже активісти та комісії на обласному рівні не раз виявляли порушення у їх роботі. Фракція «Самопоміч» була категоричною: такі підприємства мають працювати прозоро, чесно і відкрито, а не підмінювати поняття і під виглядом санітарної вирубки знищувати ліси.

57485858_1965228806938529_8488139219930185728_n.jpg

- Ваш бізнес зосереджений по всій Україні. Чи важко відриватися від роботи заради депутатської діяльності?

- Мій бізнес зосереджений не лише в Україні. Я часто контактую з партнерами в європейських та азіатських країнах. Я бачу, як прогресують держави, як стрімко розвиваються окремі сфери і це впливає на якість життя людей. Я часто ставлю собі запитання: чому у нашій країні, в якій зосереджені такі багаті природні, наукові, людські ресурси, не можливо забезпечити високі стандарти життя своїм громадянам? Чому молодь змушена масово виїжджати за кордон? Чому покоління, яке пропрацювало по 30-40 і більше років сьогодні ледь зводять «кінці з кінцями».

Так, війна, скажете ви. Це правда. То ж чому в умовах війни невелика категорія людей демонстративно збагачується, а решта мовчки бідніють…

Я впевнений - це наслідки не державницького управління країною. І це ще один аргумент, який спонукає мене йти до Верховної Ради. Я мрію бачити щасливих і самодостатніх українців в Монастириській, Теребовлі, Бучачі, в Коропці, Хоросткові та в кожному містечку і селі України. Я чітко  знаю, що і як треба змінювати, і будь-які відстані цьому не завада. Треба лише бажання, розуміння та підтримку.

- Свій бізнес Ви починали з «нуля», у час тотального дефіциту та безгрошів’я. Розпочинати власну справу було доволі ризиковано. Завдяки чому вдалося здолати ці перешкоди?

- Сьогодні я з подивом для себе згадую ті часи. Так, з нуля, без будь-якої допомоги ззовні. Сам… Та ні, моїми першим бізнес партнером був батько. І ще треба віддати належне моїй дружині Оксані. Саме вона була моїм тилом вдома. Відчуваючи її підтримку та розуміння, я ще більше старався, працював, багато їздив, ризикував і завжди був впевнений, що мене чекає любляча дружина, двоє синів та завжди затишна оселя. Сьогодні мої хлопці вже дорослі. Кожен обирає свій шлях в житті. Старший мріє стати письменником, молодший ще не визначився. Я не втручаюся в їхній вибір. Головне, щоб вони були порядними, добрими людьми, з моральними принципами та цінностями. Підтримкою нашої родини завжди була моя мама. Ще коли діти були маленькими, вона дуже допомагала. Поїхала за кордон, купувала дітям все необхідне і передавала в Україну.

«Людям увірвався терпець»

- Чи правда, що в Одесі Ви сприяєте будівництву одного з трьох греко-католицьких церков?

- Так, це правда. Я не вважаю себе фанатично релігійним чоловіком та з великою шаною ставлюсь до релігії. До речі, підтримую церкви не тільки в Одесі, а й на Тернопільщині. Вважаю, що церква - це душа народу. Вона формує моральні цінності. Я дякую Богові, за те, що живі та здорові рідні та близькі мені люди. Я відчуваю силу та прагнення до нових справ і тому, свідомо жертвую кошти на будівництво храму.

- Останні вибори показали, що люди дуже розчаровані у політиках. Вони готові пірнути в невідомість, тільки б не допустити до влади старі кадри. Як думаєте, чому так сталося?

- Результати президентських виборів стали індикатором багатьох вимог суспільства, але люди не задоволені діями старої влади (я теж з цим погоджуюсь), вони не вірять обіцянкам, їм просто ввірвався терпець. Велика частина виборців голосувала за принципом «або пан, або пропав». Така ситуація значно ускладнює передвиборчий процес будь-якому кандидату, адже занадто високий поріг очікувань. Люди прагнуть позитивних змін. Вони розуміють, що змінювати необхідно систему управління державою. А зробити це можуть люди не з шаблонним мисленням, а молоді та досвідчені, які готові до тривалої праці. А кінцевою метою процесу є благополуччя кожного громадянина. Бо лише щасливі люди творять навколо себе добрі справи.

Наша партія - це партія змін. Чиста від корупції, непримиренна до корупціонерів.

- На жовтень заплановані парламентські вибори. Можливо Ви бачите себе тою людиною, яка може допомогти статися цим змінам?

- До жовтня багато чого може змінитися, і дай нам Боже, щоб на краще! Та незалежно, коли відбудуться вибори, я маю тверду впевненість у своїх силах. Довго думав над  рівнем відповідальності перед людьми за свою роботу. Як депутату обласної ради, мені не соромно дивитись в очі людям, я переконаний, що ніхто не звинуватить мене у корупції чи її потуранню, ніхто не звинуватить мене у нечесності чи потуранні брехні. Я зрозумів: годі сподіватись, що хтось зробить за мене краще, хочеш змін - стань змінами!


Повернутися до списку