• Пластуни матимуть власний вишкільний центр

Пластуни матимуть власний вишкільний центр

12 Лист, 2018 \\ Новини області

Комунальний пластовий вишкільний центр планують створити на Тернопільщині. Заклад стане майданчиком для реалізації пластових методик і в перспективі планує отримати статус міжнародного.

За словами голови окружної пластової ради Сергія Юзика, скаутська організація розвивається швидкими темпами і як наслідок, виникла потреба в установі для проведення пластових заходів.

- Передусім центр потрібен для проведення щомісячних вишколів та семінарів, для організації пластових зустрічей, занять для пластових осередків області, для курування молоді, особливо новацтва. Подібні пластові центри працюють у Львівській, Івано-Франківській та Рівненській області. У жовтні всі мали можливість бачити відкриття модерного пластового центру у місті Буча під Києвом. Думаємо, що створення такого  центру на Тернопільщині стане гарним подарунком до 30-річчя відновлення Пласту – найбільшої 160-літньої організації, - каже Сергій Юзик.

Як розповідають в «Пласті», організація має свої представництва майже в усіх районах області. Однією з основних складових пластового методу є заняття на природі, зокрема, таборування. Якщо юнацтво таборує в наметах, то для новацтва, а це діти від 6 до 12 років, пластуни змушені шукати приміщення.

- Новацтво – є найбільшим мотором розвитку пласту. Батьки активно приводять дітей в організацію. Ми проводимо для них тренінги, вишколи і зустрічі. Ці заняття також передбачають різні ігри, квести, теренові ваги, які, як правило, відбуваються на природі. Посеред міста робити це складно. Нам для цього потрібно приміщення за містом, щоб ми могли застосовувати різні методичні речі, - зазначає Сергій Юзик.

У Європі є багато скаутських таборових центрів. З часом вони стають міжнародними, де таборують скаути з багатьох країн, в тому числі з України. У перспективі такий статус може отримати і тернопільська установа, але до цього далеко. Спершу пластуни мають обзавестись приміщенням. Вони уже мають на приміті одну будівлю поблизу Тернополя, але вона потребує чимало вкладень. Втім, представників організації це не лякає, бо тут звикли наполегливо працювати.

Капеланом національної скаутської організації України «Пласт» від УПЦ КП є керуючий Тернопільською єпархією УПЦ Київського патріархату, владика Нестор. За його словами, на сьогодні організація взяла на себе велику відповідальність комплексного виховання молоді. Вона сповідує ідеологію вірності Богу та Україні. Це нероздільні складові, які формують цілісну особистість – освічену, духовну, моральну.

- Питання вишкільного центру – це не внутрішня справа Пласту. Це питання виховання дітей та молоді. На сьогодні у цьому є велика потреба, бо багато сімей, через різні обставини, в тому числі заробітчанство, не можуть займатися вихованням дітей. Школи перебрала на себе в основному навчальні обов’язки, а не виховні. А Пласт є однією з тих організацій, які мають столітню історію. Це історія навчання і виховання молоді. З Пласту вийшло багато молодих людей з різних галузей знань, і в Україні і за кордоном. Сьогодні ми бачимо Пласт як організацію, яка буде йти попереду нації і формувати її майбутнє. Думаю, що вихованці цього центру в майбутньому стануть до керівництва міста, області та країни, - підсумував Владика Нестор.

Не одне таборування пройшов відомий пластун і голова станичної пластової ради Тернополя Назар Зелінка.

- Це непросте випробування для молоді, яке вчить працювати в команді, підтримувати один одного, нести відповідальність за інших, вчить виживати у непростих обставинах і при цьому залишатися справжньою людиною. Створення сучасного пластового вишкілького центру дозволить залучити до пластового руху більше молоді. Зараз у всіх районах нашої області є величезний попит з боку батьків та дітей на вступ до Пласту. Потрібно вишколювати волонтерів, виховників та інструкторів для роботи з ними, саме для цього створюється цей пластовий вишкільний центр. Пластова виховна система є унікальною комплексною та системною методикою роботи з дітьми та молоддю, яка покликана на виховання свідомих громадян та лідерів держави. У подібних вишкільних центрах майбутнє покоління плекає характер та здобуває командні та лідерські навички, - каже Назар Зелінка.

До слова, новоствореній структурі планують присвоїти ім’я відомого пластуна, бійця АТО, нашого земляка Віктора Гурняка.


Повернутися до списку