• Оздоровитись у Максимівці!

Оздоровитись у Максимівці!

20 Лист, 2018 \\ Новини області

У села Максимівка, що на Збаражчині, з’явилась власна родзинка – соляна кімната. Менш ніж за місяць у ній оздоровились понад 800 пацієнтів. Приїжджають сюди не тільки з Тернопілля, а й з інших областей.

Ще рік тому село Максимівка не мало чим похизуватися у плані медицини. Стара і недофінансована лікарня не подавали великих перспектив і зовсім не приваблювала пацієнтів. Але останній рік став для неї переломним. Завдяки співпраці духівництва, громади та влади на її місці з’явився новий сучасний заклад, родзинкою якого стала соляна кімната.

IMG_0817.JPG


IMG_0824.JPG
IMG_0823.JPG

Про лікувальні властивості соляних кімнат відомо давно. Їх застосовують як для лікування, так і для профілактики. Найбільше відомо про вплив соляних випарів на дихальну систему. Крім того, її рекомендують при ЛОР-захворюваннях, хворобах шкіри, гіпертонії, нервових захворювань, порушенні роботи щитоподібної залози.

У соляній кімнаті відтворено мікроклімат соляної печери. Стіни кімнати напилені сіллю, облаштовані соляними блоками.  Окрім того спеціальний млинок подрібнює сіль і подає в кімнату у вигляді аерозолю. Після кожного сеансу вентиляційна система забирає випари.

Курс процедур в соляній кімнаті по ефективності порівняємо з тривалим перебуванням на морському курорті.

Процедура триває близько години. Позитивні зміни в стані відзначаються вже через кілька днів після початку оздоровчих сеансів. Це пояснюється активним насиченням тканин корисними речовинами, прискоренням обмінних процесів і виведенням з організму токсичних сполук, - розповідає чергова медсестра закладу Наталя Галагус.

Фахівці, які облаштовували кімнату у Максимівці, робили подібні кімнати в Арабських Еміратах та Німеччині. Для облаштування використовували вітчизняну сіль зі Солотвино.

Одночасно в кімнаті можуть перебувати 10 відвідувачів. Це особливо зручно для маленьких пацієнтів. Вони приходять сюди з батьками. У кімнаті облаштовано дитячий куточок. Відтак, малеча, граючись, навіть не помічає, що проходить лікування. Сьогодні кімната на стільки затребувана, що її бронюють за три тижні наперед.

IMG_0822.JPG

IMG_0794.JPG

Уже втретє на сеанс з дітками прийшла жителька  Максимівки Наталя.

- Діти приходять сюди із задоволенням. Вони разом граються і навіть не помічають, що це медична процедура. Їм цікаво дивитися, як млин подає сіль. Тоді її більше відчувається, - розповідає жінка.

Двох свої синів на процедуру привела ще одна жителька Максимівки Люся.

- На жаль, у нас немає можливості кожного року їздити на море. А тепер соляна кімната є у нашому селі. Це зручно, безкоштовно – чому б не скористатися? В старшого – хронічний тонзиліт, в молодшого - часто нежить. Тому нам порекомендували пройти курс лікування в соляній кімнаті, - говорить жінка.

Процедури у такій кімнаті позитивно впливають і на психологічний стан.

- М’яка атмосфера та легка музика сприяють релаксації і мають заспокійливий ефект. Деякі пацієнти під час процедури можуть засинати, - каже Наталя Галагус.

Для лікування та профілактики медики рекомендують пройти не менше 10 сеансів. Якщо пацієнт приїжджає з іншого регіону з направленням, його реєструють у закладі. Тут створені всі необхідні умови. У закладі облаштовані дві палати – чоловіча та жіноча. Кожна на п’ять ліжок. У палатах встановлені нові ліжка, матраци, меблі. У закладі функціонує фізіотерапевтичний кабінет. Є  власна їдальня.

IMG_0788.JPG

IMG_0836.JPG

- Ми об’їздили Волинську, Івано-Франківську і Львівську області. Вибрали соляну кімнату і сьогодні вона одна з кращих в західній Україні. Плануємо відкрити кабінет аромо- та фітотерапії. У цьому питанні нас консультують спеціалісти з Польщі та Німеччини. Вони й надаватимуть трави та масла для терапії. Для облаштування такого кабінету вже виготовлено проектну документацію, - каже голова ГО «Максимівська ініціатива» Михайло Хомишак.

Але на цьому громадськість не збирається зупинятися. Другим етапом стане реконструкція іншого корпусу. Там планують облаштувати басейн. Завершить комплекс робіт встановленням гідромасажної ванни та сауни. На ці роботи уже підготовлено проектну документацію. Її профінансували місцеві підприємці та ряд сільських рад. Допомагає в реалізації проекту оновлення лікарні й громадська організація «Побратими Тернопілля».  Михайло Хомишак сподівається, що спільними зусиллями у Максимівці вдасться зробити сучасний європейський заклад, у який захочуть приїжджати пацієнти з усієї країни.


Повернутися до списку