• Олег Грушицький: «Молодь, яка 5 років тому лише починала свій громадський шлях, зараз займає високі посади у неурядових програмах, працює експертами у провідних компаніях»

Олег Грушицький: «Молодь, яка 5 років тому лише починала свій громадський шлях, зараз займає високі посади у неурядових програмах, працює експертами у провідних компаніях»

5 Лип, 2018 \\ Новини області

Вони – майбутнє нової української політики. Цілеспрямовані, амбітні, принципові, наполегливі. Готові працювати, розвивати країну і об’єднувати навколо себе людей, народжувати нові ідеї та втілювати їх у життя. Саме такі хлопці та дівчата сьогодні формують Молодіжне крило «Самопомочі». Тернопільщина стала першим регіоном, де сформовано обласний молодіжний осередок. А його головою обрали відомого у сфері молодіжних ініціатив активіста Олега Грушицького.

- Олеже, як вважаєш, чому перший обласний осередок сформувався саме на Тернопільщині?

- Я думаю, річ у тім, що у нас найактивніша молодь. Молодіжка «Самопомочі» почала свою роботу більше, ніж 3 роки тому. На той момент не було ні розуміння, ні бачення, як це має працювати. Вже тоді ми були одними з перших в Україні і активно просували цей напрямок в партії. Лише півроку тому ми створили молодіжне крило на всеукраїнському рівні та отримали бачення, як рухатись далі. І все запрацювало. У Тернополі сформувався потужний осередок, який почав реалізовувати проекти у різноманітних напрямках: політичні, освітні і навіть розважальні. Ми побачили, що стали сильними та можемо робити набагато більше, на рівень якісніші проекти. Прийшов час розширятись за межі Тернополя. Знайшли людей у Кременці, далі - у Борщеві, Зборові і Заліщиках. Це було не складно, адже ми показали результат Тернополя і разом спланували проекти в районах, які зараз успішно реалізовуються. Тернопільщина - це край активної молоді, нам лише треба її переконати та змотивувати. І ми рухаємось далі, до кінця року ще безліч планів!

- Сьогодні багато людей скептично ставляться до політики. Як молодь реагує на політичну сферу?

- Молодь і політика - не завжди сумісні. Політики не орієнтуються на молодь, бо вона не ходить на вибори та часто змінює думку. А молодь, в свою чергу, не довіряє політикам і дає обирати старшому поколінню, ніби це їх не стосується напряму. Якщо говорити, чи хоче молодь йти в політику, то з цим також не все просто. Хтось поширює думку, що політика це для старшого покоління і молоді там робити нема чого. Молодь починає в це вірити. Але є і ті, хто готовий вже з раннього віку включатись в політичні процеси і відстоювати своє право на краще життя. Саме таку молодь ми і шукаємо. Тих, хто вірить у себе, у свій край та країну. Ці люди формують навколо себе команду та покроково реалізують свої ідеї. Дуже приємно, що «Самопоміч» розуміє важливість таких людей та вкладає ресурс у молодь. Нам є з ким працювати, і молодь ще себе покаже.

- На що будуть спрямовані перші кроки молодіжної команди?

- Для себе ми поставили завдання реалізовувати якісну молодіжну політику у містах. Починаючи від кімнати у гуртожитку і до загальнообласних програм підтримки молоді. Ми маємо хороші команди, потрібно докласти зусиль, щоб вони ставали професійнішими, сильнішими та впевненішими, ну і звичайно, росли кількісно. Іншим завданням ми бачимо створення нових осередків, роботу лише почато і в багатьох містах ми не представлені. Тому будемо рухатись як у напрямку створення нових та розширення існуючих осередків. На з’їзді поставили перед собою завдання до кінця року мати 10 осередків та 100 осіб активу в молодіжному крилі Тернопільщини. Станом на сьогодні маємо вже половину.

- Чи є уже в планах якісь проекти?

- Проектів багато, тільки б вистачило часу та сил усе реалізувати. Ми маємо як місцеві, так і обласні, і навіть всеукраїнські проекти. Враховуючи специфіку міст та різний рівень розвитку осередків, проекти, звичайно, будуть відрізнятись. Але це точно будуть заходи спрямовані на гуртування молоді, підвищення політичної та громадянської освіти, зміцнення громадянського суспільства та позитивних змін у регіонах. І ми вже показали перші результати. Реалізовуються проекти «Кіно просто неба», Школа помічника місцевого депутата, Школа молодого політика, тренінги по мотивації, роботи в команді, лідерству, для підтримки роботи Органів студентського самоврядування та зустрічі з відомими політиками і лідерами думок. Далі аналізуватимемо програми, спрямовані на реалізацію молодіжної політики та підтримку молоді. Будемо разом з експертними колами подавати владі пропозиції щодо їх покращення. І з допомогою депутатського корпусу просуватимемо для прийняття на сесіях місцевих рад.

- Чого, на Твою думку, не вистачає молоді, аби реалізувати себе?

- Україна - це країна можливостей! Напевно, більш ніде нема стільки молодих підприємців, молодих керівників підприємств та організацій, молодих політиків та взагалі успішної молоді! У нас дуже позитивне середовище для кар’єрного росту та реалізації себе. І це можна дуже добре побачити у громадському секторі. Молодь, яка лише 4-5 років тому починала свій громадський шлях, - зараз займає високі посади у неурядових програмах, працює експертами у провідних компаніях та організаціях, реалізовує програми. Це все завдяки активній життєвій позиції та бажанню навчатись. Сучасній молоді бракує віри в себе та терпіння. Ми хочемо тут і зараз, а інколи, щоб отримати бажане - треба пройти цілий марафон. Через оце бажання отримати нагороду негайно дуже часто буває багато розчарувань і врешті зневіри у самому собі та країні. Мені здається - це саме те, що робить нас неуспішними у себе вдома та примушує їхати на роботу в інші країни. Ми вибираємо гроші замість кар’єри і все життя за ними біжимо. Тому поки молодий, треба ризикувати та інколи працювати на ініціативу та безкорисливо, а нагорода чекатиме за місяць чи навіть рік, але вона буде. І буде набагато більшою, ніж можна собі уявити. Тому варто вірити у себе, свої сили та не розчаровуватись під час невдач. Кожного разу підніматись та твердо йти до своєї цілі! І тільки так можна отримати бажане і змінити своє життя!


Повернутися до списку