• На зарплату медикам не вистачає 25 мільйонів. Рада виділяє гроші на піар і поліцію

На зарплату медикам не вистачає 25 мільйонів. Рада виділяє гроші на піар і поліцію

13 Бер, 2018 \\ Новини області

Уже в квітні понад півтисячі працівників Центру екстреної медико-санітарної допомоги можуть залишитися без зарплати. Установа вичерпала весь грошовий резерв, а щоб виплатити зарплату у квітні потрібно близько 6 млн. грн.

У новий рік Центр екстреної допомоги увійшов з чималим дефіцитом. В тому числі і на виплату заробітної плати. Загалом медикам бракувало 25 млн. грн. без врахування надбавок. Обласне керівництво обіцяло протягом наступних місяців дофінансувати установу, але коштів швидкій так і не додали.

Сьогодні, 13 березня, під час сесії обласної ради депутати планують внести зміни до бюджету і розподілити понад 60 млн. грн.. залишків. Ось тільки жодної згадки про гроші на зарплату медикам у проекті документу немає.

1,6 млн. грн. Центру планують дати для введення в експлуатацію оперативно-диспетчерської служби (придбання трекерів). Хоча служба працює ще з минулого року. На її облаштування витратили понад 7 млн. грн.

У той час, коли коштів на захищені статті на вистачає, рада передбачила майже 700 тис. грн. на висвітлення у засобах масової інформації діяльності обласної державної адміністрації. Ще мільйон на ремонт приміщень Яблунівського обласного комунального дитячого протитуберкульозного санаторію, який перебуває у стані реорганізації. Майже 225 тис. грн. рада планує виділили держказначейству на удосконалення інженерних та технічних засобів.

Не обділила рада і правоохоронців. Півмільйона дістанеться поліції на підвищення рівня безпеки в області. Стільки ж планують виділити на програму антитерористичних заходів. Ще півмільйона на програму захисту населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. 

При цьому, зміни до бюджету не були погоджені профільними депутатськими комісіями. А проект рішення з'явився лише за день до сесії.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді вважає, що першочерговим є питання виплати заробітної плати медикам, а не підтримки установ, які фінансуються з державного бюджету. Депутати підготували пропозиції щодо оптимізації витрат по окремих статтях видатків і пропонують спрямувати гроші на зарплату працівникам Центру екстреної допомоги.


Повернутися до списку