• На Тернопільщині медики швидкої будуть із зарплатами

На Тернопільщині медики швидкої будуть із зарплатами

24 Бер, 2018 \\ Новини області

До травня зарплату працівникам Центру екстреної допомоги забезпечать за рахунок переміщення коштів з інших лікувальних закладів. У другому півріччі – за рахунок медичної субвенції.

Таке спільне рішення прийняли департамент охорони здоров’я ТОДА та депутатська комісія з питань охорони здоров’я обласної ради.

Нагадаємо, що на заробітну плату медиків швидкої до кінця року не вистачає 26 млн. грн.. На останній сесії обласної ради вони звернулися до депутатів з проханням врегулювати ситуацію.

Загалом у Центрі працює 1489 людей. Через недофінансування вже в квітні установа не мала чим виплатити заробітну плату. Водночас Тернопільщина є одною з не багатьох областей, де медики швидкої не отримують надбавку за важкі умови праці у розмірі від 20 до 40% від окладу.

Чому екстрена медицини перебуває у такому стані, розбиралась профільна комісія обласної ради.

З’ясувалося, що порівняно  з іншими регіонами тернопільський Центр перебуває в в кращих умовах по кількості працівників. Як зазначив голова комісії Роман Свистун, установа лідирує серед інших областей щодо забезпеченості кадрами. У порівнянні з іншими регіонами, це приблизно на 200 працівників більше.

Є питання і щодо ефективності витрат коштів.  Тернопільщина за площею одна з найменших областей, однак наша швидка найбільше витрачає на пальне.

- Меншою за нашу область є лише Чернівецька. Інші майже удвічі більші. Однак видатки на бензин у них 7-9%. Є тенденція до зменшення. А в нас 14%, - каже Роман Свистун.

Рекомендований показник забезпечення бригадами екстреної допомоги на 10 тис. осіб становить не менше 0,7. У нас 0,85.  При тому, що реальна кількість населення становить не 1,06 млн. осіб, як закладено у розрахунках, а близько 900 тис.

За словами керівника департаменту охорони здоров’я ТОДА Володимира Богайчука, департамент вивчає штатний розпис працівників і вивчає можливість оптимізації. «Реальних результатів очікуємо від роботи єдиної диспетчерської служби. Це дасть суттєву економію коштів».

До того ж, Тернопільщина демонструє один з найнижчих показників фінансування екстреної медицини16% в розрізі медичної субвенції. Тоді як в інших областях цей показник сягає 20-25%.

У департаменті це пояснили відсутністю коштів.

- Таку ситуацію маємо через те, що неефективно використовуємо кошти. Витрачаємо їх на утримання закладів, які не виконують своїх функцій і з’їдають з бюджету по 6-8 млн. грн.. в рік. Натомість у депутатів нема політичної волі закрити ці установи. Як наслідок, гроші йдуть на вітер, а нам не вистачає на найнеобхідніше. Це неправильно. Ми маємо застосовувати господарський підхід, каже Роман Свистун.

В результаті, комісія прийняла рішення рекомендувати обласній раді виділити кошти на фінансування Центру екстреної допомоги, а керівникам області ініціювати заходити щодо врегулювання ситуації в галузі.


Повернутися до списку