• Матусі вимагають переглянути рішення щодо оплати в тернопільських садочках

Матусі вимагають переглянути рішення щодо оплати в тернопільських садочках

10 Лип, 2018 \\ Новини області

Десятки молодих мам б’ють на сполох. Дитячі садочки відмовляються приймати їхніх дітей, бо ті не мають тернопільської реєстрації. У дошкільних закладах у батьків вимагають оплату за освітню послугу.

Матері звернулися до народного депутата України Тараса Пастуха.

Рішення міської ради про оплату у дошкільних закладах дітей без тернопільської реєстрації батьки вважають дискримінаційним. Більшість з них хоч і не проживають у Тернополі, але працюють в обласному центрі і сплачують тут податки. Крім того, Конституцією України громадянам гарантоване право на безкоштовну освіту, тому батьки не розуміють, чому мають платити.

У батьків вимагають платити 1215 гривень за освітні послуги. Їм пропонують підписувати згоди на оплату, а рахунки, на які потрібно внести кошти - ті ж самі, що й для особливої оплати за харчування.

У свій час батьки уже зверталися до суду щодо скасування рішення ТМР про оплати освітніх послуг. Суд першої інстанції тернополяни виграли, але апеляція стала на бік мерії.

Матері зібрали підписи на звернення до народного депутата Тараса Пастуха. Він пообіцяв ініціювати в міській раді розгляд питання про відміну рішенння ТМР - №7/14/19 від 24.02.2017.

- Я звернусь від свого імені у міську раду з пропозицією внести зміни до їх рішення, - зазначив народний депутат. - Для початку потрібно призупинити вимоги укладати договори батьків з садочками про оплату. Також важливо розширити перелік установ, працівники яких можуть користуватися послугами садочків міста незалежно від реєстрації. Я вважаю, що якщо людина працює в місті і сплачує податки до міського бюджету, то вона не повинна знову платити за освітні послуги.

IMG_0785.JPG

IMG_0780.JPG


Повернутися до списку