• Ліквідація «Укроборонпрому»: член безпекового комітету ВР сумнівається в перспективах законопроекту

Ліквідація «Укроборонпрому»: член безпекового комітету ВР сумнівається в перспективах законопроекту

15 Трав, 2019 \\ Новини області Перед ліквідацією «Укроборонпрому» потрібно дати правову оцінку не лише самому концерну, а й підприємствам, які до нього входять. Потрібно й врегулювати питання державної таємниці, адже без цього неможливо провести міжнародний аудит структури.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Коментарі» телеканалу ZIK висловив народний депутат України, член комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Тарас Пастух.

Він зазначив: законопроект щодо ліквідації концерну «Укроборонпром» уже внесений в парламент. Навіть була спроба винести напрацювання на порядок денний сесії, однак пропозиція набрала не більш як 175 голосів.

«Думаю, що законопроект у такому вигляді, як, можливо, був презентований на Раді національної безпеки та оборони, не пройде в парламенті. Адже дуже багато народних депутатів та головне – Науково-експертне управління апарату ВР – висловили позицію, що перед ліквідацією потрібно дати правову оцінку діяльності як самого концерну, так і учасників окремих підприємств, які туди входять», – розповів нардеп.

Пастух переконаний: потрібно роздумувати не лише над тим, що робити із самим концерном, а й над рішеннями щодо кожного учасника цієї структури.

«Коли концерн створювався, туди входили понад 100 підприємств. Після анексії Криму, частин Донецької та Луганської областей, їх стало менше. На сьогодні дві третини підприємств є неприбутковими. У багатьох випадках вони доведені до штучного банкрутства, є багато випадків, коли майно розпродувалось лише за погодженням керівників концерну», – зауважив експерт.

Тож він переконаний: і таким діям потрібно виносити відповідну оцінку. Не лише розкраданню коштів, впровадженню корупційних схем, а й щодо ефективності використання майна.

Водночас, він прокоментував пропозицію щодо створення окремого держоргану із розширеними повноваженнями замість «Укроборонпрому». На його думку, тут йдеться про той самий концерн, лише зі зміненою назвою.

«На сьогодні «Укроборонпром» – це орган, який виробляє політику у сфері оборонної галузі, він же є і управлінцем підприємств, у яких частка держави становить понад 50%. Власне, якщо збережеться така ж ідея, просто це буде названо «Центральним органом виконавчої влади», виникають сумніви,  чи воно дозволить конкурувати підприємствам, які не є державними», – зазначив депутат.

Він переконаний: коли говоримо про міжнародний аудит концерну, потрібно вирішити й питання державної таємниці. Адже у іноземних експертів просто не буде допуску до проведення такої перевірки.

«Потрібно вирішити це питання, потім провести аудит, після цього залучити уряд та парламент до створення формули, як управляти не лише цими підприємствами, а й як зробити так, щоб держава стала інвестиційно привабливою. У тому числі, і дозволити приватним підприємствам вкладати свої кошти в оборонну галузь. Після цього можна ухвалювати рішення в цілому по концерну і по кожному його учаснику», – резюмував Тарас Пастух.

Як повідомлялось раніше, заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Сергій Кривонос анонсував плани ліквідації держконцерну «Укроборонпром» і створення замість нього нового державного органу. 

За матеріалами ZIK

Повернутися до списку