• Хто проти активістів?

Хто проти активістів?

8 Лист, 2018 \\ Новини області

У столичній клініці після кількамісячного лікування померла відома активістка Катерина Гадзюк. У липні цього року на дівчину напали біля її будинку і облили сірчаною кислотою. Опіки отримали 60% тіла. Активістка перенесла 11 операцій з видалення омертвілих тканин і пересадки шкіри, але на початку листопада її життя обірвалося. Ця смерть сколихнула всю країну.

Під гаслом «Мовчання вбиває» в різних регіонах відбулися акції протесту проти бездіяльності правоохоронних органів. Громадські організації та просто небайдужі громадяни приходили з квітами та свічками під управління поліції і вимагали об’єктивного розслідування.

Катерині Гадзюк було всього 33 роки. Жінка працювала у міській раді Херсона і відзначалася проукраїнською позицією. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став тромб, який обірвався. Протягом тривалого часу Катерина Гандзюк мала тривалі конфлікти із проросійськими силами Херсонщини. За даними ЗМІ, у 2017 року у нього було втягнуто правоохоронців, які відверто підтримували, охороняли та надавали організаційну допомогу сепаратистським рухам Херсонщини. У квітні 2018 року Гандзюк оприлюднила інформацію про те, що майже 200 «журналістів» з підробними посвідченнями отримали в обласній поліції дозволи на володіння травматичною та газовою зброєю у 2014-2018 роках. 

Слідство підозрює у нападі на Гандзюк п'ятьох колишніх учасників АТО, четверо з яких зізналися у скоєному. Втім – відкритим залишається головне питання – хто замовник? І тут відповіді немає.

- Янукович сприймав громадських активістів як тих, хто ставив його владу під сумнів і хотів його відсторонити. Влада, яка прийшла на смерті громадських активістів, зараз планомірно знищує їх. На словах ми чуємо, що наш найбільший ворог сидить в Кремлі, а в дійсності – найбільший ворог сьогоднішньої влади це добровольці, волонтери та громадські активісти. В українських тюрмах сьогодні перебуває декілька тисяч добровольців та бійців Збройних сил України. При цьому майже немає засуджених сепаратистів. Найбільші вороги України – Медведчук, Новинський, Ахметов, не тільки не перебувають за гратами, а дуже комфортно почуваються в нашій країні і продовжують в рази збільшувати свої статки. Ми бачимо в цьому системний підхід влади та безвідповідальність ключових осіб, керівників правоохоронної системи України, - зазначає голова фракції «Об’єднання Самопоміч» в Тернопільській обласній раді Віталій Фидрин.

Зважаючи на бездіяльність правоохоронців у цій справі, депутати Тернопільської облради від «Самопомочі» підготували звернення до глави держави та прем’єр-міністра з вимогами негайно звільнити Юрія Луценка з посади Генерального прокурора України, Василя Грицака з посади голови Служби безпеки України, Верховній Раді розглянути клопотання щодо відставки міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.

- Вже практично доведена причетність правоохоронців високого чину до зухвалого вбивства Катерини Гадзюк. Думаю, це стане останньою краплею до прийняття кадрових рішень, яких ми вимагаємо уже протягом двох років, - каже Віталій Фидрин.

Попри те, що фракція БПП, а також частина радикальної партії та «Батьківщини» в обласній раді не підтримали проект звернення, у цей час у залі Верховної Ради Генпрокурор України Юрій Луценко заявив про свою відставку.

До слова, протягом року в Україні скоєно 55 нападів на громадських активістів. Жодного замовника так і не притягнуто до відповідальності.

Тому фракція «Самопоміч» у ВР вимагає створення  незалежної і збалансованої тимчасової слідчої комісії у справах нападів на активістів. Очолювати цю ТСК повинна людина, яка не має жодного стосунку до коаліції, яка  буде незалежно і незаангажовано проводити роботу цієї слідчої комісії. Ця ТСК нарешті має сказати, чому напади на активістів не розслідуються, чому вони саботуються на місцях і хто та чому боїться активістів? Бо виглядає так, що вони викривають тих, хто розкрадає цю державу, тому їх і вбивають. «Самопоміч» вимагає, щоб у цій тимчасовій слідчій комісії був незалежний голова, і всі взяли на себе відповідальність за її роботу.


Повернутися до списку