• «Громадам потрібні управлінці з новим мисленням» - Олег Березюк

«Громадам потрібні управлінці з новим мисленням» - Олег Березюк

10 Груд, 2018 \\ Новини області

Сьогодні в Україні відбувається те, що й сто років тому, - запровадження Магдебурзького права. Кожна громада отримає самостійність - фінансову та управлінську. Тепер ніхто не вказуватиме їй, що вона має робити і на що витрачати кошти. Усе в руках громади і тільки від неї залежатиме, як вона рухатиметься далі. Але поряд з самостійністю вона бере на себе велику відповідальність, - про це під час візиту на Тернопільщини заявив народний депутат України, голова фракції «Самопоміч» у Верховній Раді Олег Березюк.

Уже 23 грудня відбудуться вибори до Білецької ОТГ. Олег Березюк підтримав кандидата на посаду голови громади Олега Грушицького.

- Це людина нового покоління. Це не просто молодь, ці люди не вміють бути рабами. Вони мислять іншими категоріями, у них є власне бачення, вони мобільні і позбавлені рамок, у яких заганяли наше покоління. Саме вони творять майбутнє нашої країни. Опорою Олега є його команда - це люди різного віку та різних сфер. Але всі вони є професіоналами у своїй справі. Я впевнений, що разом вони зможуть побудувати самодостатню громаду, - зазначив Олег Березюк.

Села, які увійдуть в Білецьку ОТГ сумарно отримують близько 8 млн. грн. Після створення громади за мінімальними розрахунками її бюджет становитиме 26-28 млн. грн. А з ефективним управлінням доходи громади можуть сягнути 35-50 млн. грн. 23 грудня громада обиратиме людей, які розпоряджатимуться цими коштами.

-  Це надзвичайно відповідальна річ, тому що тепер не якийсь дядько з Києва казатиме, що робити, а самі люди вирішують свою долю. Саме в них ви спитаєте, на що вони витрачають гроші. Тому я закликаю бути виваженими, мудрими і обрати тих людей, яких ви вважаєте гідними, - звернувся до громади Олег Березюк.

Олег Грушицький каже, що громада отримає достатній ресурс, який дозволить бути рівноцінним партнером інших ОТГ .

- Білецька громада стане самостійною і на рівних вестиме діалог з Тернопільською ОТГ. Це будуть рівноправні партнери, адже сьогодні Тернопіль отримує від нас найцінніше - людський ресурс. Тут залишаються наші гроші, тут відраховують податки за наших працівників, тому ми маємо право вимагати для людей певних преференцій. Однак першочергово у громаді необхідно провести інвентаризацію усіх ресурсів, щоб зрозуміти, на чому ми стоїмо і де може отримати додатковий дохід, - каже Олег Грушицький

Також Олег Березюк розповів про участь лідера Самопомочі Андрія Садового у президентських виборах.

- Андрій Іванович прийняв дуже небезпечне рішення, в тому числі для власного життя. Його намагалися знищити і фізично, і політично, але прорахувалися. Якби сміттєва блокада відбулася зараз, це була б катастрофа. А за рік люди розібралися, що відбулося, і сьогодні нікому не треба пояснювати, що це був спосіб знищити Садового і «Самопоміч». Але ми вистояли і з гідністю розв'язувати проблему - тепер ми першими в Україні запустимо сміттєпереробний завод. Сьогодні нам висловлюють підтримку молоді політичні сили, такі як «Демократичний альянс». Думаю, скоро ви почуєте і про інші об'єднання. Нас підтримують за замовчуванням великі авторитетні релігійні організації і через це на них чинять тиск, але ми сильні, а люди мудрі і ми віримо в їхню свідомість, - зазначив Олег Березюк.


Повернутися до списку