• Для палацу Бадені шукають інвестора на 100 мільйонів гривень

Для палацу Бадені шукають інвестора на 100 мільйонів гривень

26 Лют, 2018 \\ Новини області

Фахівці завершили роботу над проектом реконструкції палацу графа Бадені, що у селі Коропець Монастириського району. Це унікальна пам’ятка архітектури обласного значення.

Як повідомив заступник голови обласної ради Любомир Крупа, рада виділила майже три мільйони гривень на збереження палацу графа Бадені. Зокрема, на ліквідацію аварійності та консервацію окремих елементів – частини даху, входу в палац та купола.  На виготовлення проектно-кошторисної документації з обласного бюджету виділили 1,315 млн грн. Зараз архітектори очікують ще на 748 тис. грн.

Згодом був проведений відкритий архітектурний конкурс з реставрації та пристосування палацово-паркового комплексу графа Бадені під культурно-освітній об’єкт.

Та до повного відновлення пам’ятки ще далеко. Фахівці підрахували, що загальна вартість робіт становитиме майже 100 млн. грн. З них 18 млн. грн. необхідно на будівельні роботи, 17 млн. грн. - для облаштування інтер’єру, 8 млн. грн. - на прокладання інженерних мереж. Майже 20 млн. грн. планують залучити на відновлення паркової зони. Ще 30 млн. грн. – додаткові витрати. При цьому, спеціалісти зазначають, що сума реконструкції може збільшуватися. З початком робіт архітектори виявляють нові «знахідки», які вимагають корекції.

1519638976-1403.jpg

Для реалізації проекту планують залучити інвесторів, а також грантові кошти.

Проектом передбачено комплексну реставрацію фасадів з консервацією всіх збережених елементів декору та відтворенням втрачених фрагментів - підвіконників, ліпних орнаментів, декоративних ваз у нішах, колон з капітелями, ліхтарів тощо та реставрацію елементів центрального та бокових куполів - «луски», «ребер», архітектурних деталей декору.

Також автори проекту передбачили відновлення першого поверху, де збереглись декоровані інтер’єри графських покоїв, які мають високу художню цінність і значною мірою зберегли автентичні елементи архітектурного декору. А також – відтворення історичного призначення приміщень: зали прийомів, бібліотеки, палацової каплиці, спалень графа та графині, панську ванну кімнату, зелену кімнату для відпочинку, дерев’яного тамбуру парадного входу, овальної бальної зали, балкону під вітражем та ін. Приміщення другого поверху пропонується реконструювати під нові функції. А саме – готельні номери, конференц-зал, лекційна аудиторія, кабінети, які можуть використовуватися як навчальні класи.


Повернутися до списку