• Депутати від «Самопомочі» перешкодили неконтрольованій вирубці лісу на Монастирищині

Депутати від «Самопомочі» перешкодили неконтрольованій вирубці лісу на Монастирищині

12 Груд, 2018 \\ Новини області

Депутати Тернопільської обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» виступили проти поділу лісів у Монастирському районі. Такий проект рішення було винесено на засідання ради 10 грудня. Завдяки категоричній позиції фракції депутати не підтримали його.

Понад рік в обласній раді розглядалося питання поділу лісів на категорії та виділення особливо захисник ділянок у Монастириському районі. Через постійні зауваження громадських активістів, екологів та частини депутатів питання з разу в раз переносилося.

В обласній раді навіть була створена спеціальна комісія, яка вивчала це питання детально. Рішення про поділ лісів фактично дозволяло місцевому Монастириському комунальному лісогосподарському підприємству в подальшому виробити ліцензію на вирубку лісів. Вона у КП закінчилась близько року тому, з того часу підприємство працювало, опираючись на інші незрозумілі дозвільні документи.

Справа в тому, що активістами та депутатами було виявлено ряд порушень у діяльності КП. Навіть були відкриті кримінальні справи. Як зазначила місцевий громадський активіст Ірина Ванат, діяльність КП є засекреченою, практично не можливо отримати інформацію, чим воно займається, у яких секторах проводить роботи, в яких обсягах. До  діяльності підприємства є багато зауважень, а його керівника підозрюють у незаконній вирубці лісів.

Депутати від «Самопомочі» проаналізували роботу КП. На їхнє переконання, доручати ліси підприємству з такою репутацією небезпечно.

- Стосовно діяльності підприємства було порушено кримінальну справу. Його робота є непрозорою, однак підприємство має впливових лобістів, які постійно намагаються проштовхнути це питання. Ми готові були підтримати лише одне рішення – рекомендацію передати ліси в тому числі і безгосподарні на баланс держлісництва, - зазначив голова фракції «Самопоміч» Віталій Фидрин.

До слова, начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко підтримав таку ініціативу і заявив готовність узяти на баланс ліси, якщо будуть такі подання від органів місцевого самоврядування.

В підсумку депутати не підтримали проект рішення щодо поділу лісів, що поставило у цьому питанні крапку. 


Повернутися до списку