• 100-річчя «Чортківської офензиви» пропонують відзначати на державному рівні

100-річчя «Чортківської офензиви» пропонують відзначати на державному рівні

7 Трав, 2018 \\ Новини області

У червні наступного року виповниться 100 років від проведення керівництвом ЗУНРу та Української Галицької Армії «Чортківської офензиви». Це, без сумніву, одна з найуспішніших і в той же час маловідомих наступальних військових операцій. Тому фракція «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді пропонує відзначити цю подію на державному рівні.

Впродовж ХХ століття на території України вогненним смерчем пронеслися Перша і Друга світова війни. Відсутність власної держави для українців обернулася національною трагедією. Люди опинилися в обставинах, коли змушені були у складі ворожих армій воювати один проти одного. У полум’ї війни наші предки неодноразово ставали до боротьби за соборність і незалежність України.

- У минулі роки ми відзначали 100-ліття створення Української Центральної Ради, бою на горі Лисоні та Крутами. У листопаді будемо проводити комплекс заходів приурочених утворенню Західно-Української Народної Республіки, хоча ця держава не зреалізувалась, але її збройні сили – Українська Галицька Армія вписані золотими буквами в історію військового мистецтва та Світову історію. У червні 2019 року виповниться 100 років від організації та проведення керівництвом ЗУНРу та Української Галицької Армії успішної «Чортківської офензиви». Сміливість та безапеляційність подвигу українських воїнів внесена до найвидатніших військових операцій ХХ століття, - зазначає заступник голови Тернопільської обласної ради Любомир Крупа.

На початку травня 1919 року ворог розпочав наступ по всьому фронту на частини УГА, на додачу, ще й завдав удару угрупуванню військ УНР. Наша армія була затиснута у невеликий трикутник біля Чорткова. Але УГА не тільки не здалася, а майже без набоїв, самими багнетами, українці атакували дивізії Галлера.

Оскільки зародком проведення наступу стало місто на Тернопільщині - Чортків депутати звернулися до колег з сесійної зали щодо відзначення цієї події належним чином. Перше за все, мова йде про створення міжобласного оргкомітету, який розробить план заходів, приурочених 100-річчю «Чортківської офензиви».

Фракція «Самопоміч» також пропонує звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра України з клопотанням про включення відзначення 100-річчя «Чортківської офензиви» у перелік державних заходів на 2019 рік та передбачити державне фінансування на підготовку та проведення урочистостей.

 


Повернутися до списку