• У Лановецькій громаді централізовано вивозитимуть сміття

У Лановецькій громаді централізовано вивозитимуть сміття

11 Черв, 2018 \\ Лановецький р-н

Невдовзі у Лановецькій громаді запровадять централізований вивіз сміття. Автомобілі забиратимуть відходи і у мешканців сіл, з їхніх приватних будинків.

Рішення про централізований вивіз сміття прийняли на останній сесії Лановецької міської ради.

До цього часу послугу з централізованого вивозу сміття отримували лише мешканці Ланівців. Зараз плануємо запровадити її й для жилетів сіл, які входять у громаду. За попередніми розрахунками, така послуга мала коштувати близько 18 грн. в місяць для однієї прописаної у будинку людини, - розповідає голова бюджетної комісії Вадим Щеглов. – Зрозуміло, що така сума є надто великою для жителів сіл, тому міська рада вирішила частково компенсувати ці витрати.

Зокрема, депутати затвердили Програму відшкодування різниці між розміром ціни (тарифу) на вивезення та утилізацію сміття та економічно обґрунтованою вартістю Лановецького комунального підприємства по благоустрою. Міська рада компенсовуватиме 8,40 грн./місяць. Ця норма діє для жителів сільських населених пунктів, які увійшли до складу міської громади, і вступила в дію 1 червня.

Зараз головним завдання мешканців сіл – укласти договори з комунальним підприємством, аби працівники могли забрати відходи. Особам, які не укладуть договори, загрожує адміністративна відповідальність.

Такі «запобіжники» у Лановецькій ОТГ ввели для того, аби громадяни не ігнорували нововведення, а відповідально віднеслися до ініціативи і складували сміття, відповідно до вимог, а не самовільно скидали його на несанкціоновані сміттєзвалища.

Фото з відкритих джерел


Повернутися до списку