• У Ланівцях запустять проект вартістю у три мільйони гривень

У Ланівцях запустять проект вартістю у три мільйони гривень

22 Бер, 2019 \\ Лановецький р-н

У рамках проекту DOBRE у Ланівцях почали працювати над моделлю економічного розвитку. Впродовж кількох місяців робоча група має визначити пріоритетні напрямки роботу регіону і запропонувати власне бачення їх підсилення. На реалізацію цих ідей витратять понад 3 млн. грн. 70% цієї суми нададуть міжнародні партнери. 

Програма DOBRE працює в семи областях України, в тому числі в Тернопільській. Одним із напрямків роботи є підтримка місцевого самоврядування в громаді.

У рамках проекту МЕР кожна з відібраних ОТГ визначить потреби в розвитку та створить плани для короткострокових (1-3 роки) та середньострокових (3-5 років) рішень. В них будуть враховані місцеві ресурси, існуючі галузі економіки, потенційні партнерства та пріоритетні напрямки інвестицій, залучення громади до виробництва тощо.

Такі проекти можуть включати нові сільськогосподарські підприємства, що об’єднують місцевих виробників в регіональну постачальну мережу, проекти місцевої транспортної інфраструктури або плани оренди, щоб ОТГ отримувала дохід від оренди земель громади, що не використовуються.

- Завданням проекту є задовольнити потреби як бізнесу, так і органу самоврядування та громадськість. Між цими складовими прослідковується прямий зв'язок. Наприклад, підтримуючи пріоритетні напрямки бізнесу ми, по-перше, збільшуємо надходження до бюджету, по-друге, створюємо нові робочі місця, по-третє, покращуємо інфраструктуру, - розповідає депутат Лановецької ОТГ Вадим Щеглов.

До слова, у Ланівцях створена робоча група щодо створення МЕР. До її складу увійшли 12 осіб, серед них і Вадим Щеглов. У серпні 2019 року група має презентувати модель економічного розвитку, а в жовтні подати заявку на реалізацію цього проекту.

70% витрат на його втілення бере на себе DOBRE, а це понад 2 млн. грн.  Решту суми, ще близько 1 млн. грн., виділяє ОТГ. 


Повернутися до списку