• У Ланівцях запровадять бюджет участі

У Ланівцях запровадять бюджет участі

31 Груд, 2018 \\ Лановецький р-н

Уже у 2019 році ланівчани зможуть самі запропонувати і обрати проекти, які фінансуватимуться за кошти громади. На їх реалізацію у бюджеті передбачено близько 700 тис. грн.

Проект «Громадський бюджет» дозволяє кожному мешканцю громади взяти участь у розподілі коштів бюджету ОТГ в сумі 2% від власних надходжень загального бюджету ОТГ. Механізм доволі простий. Громада виділяє кошти і оголошує конкурс проектів. З допомогою електронного голосування кожна людина може підтримати вподобаний проект. Ті, які наберуть найбільшу кількість голосів, вважаються переможцями і будуть реалізовані за кошти громади.

Загалом у бюджеті на 2019 рік на реалізацію проекту передбачено 680 тис. грн., половина з них – на втілення великих проектів до 340 тис. грн., інша половина – на малі проекти. При цьому, два з них будуть реалізовані в місті Ланівці та чотири на території колишніх сільських рад, які увійшли в громаду. Останній отримають по 56 тис. грн.. кожна.

- Голосування відбудеться з допомогою авторизації через банківську систему, - розповідає депутат Лановецької ОТГ Вадим Щеглов. – Це унеможливить будь-які зловживання. За великий проект зможуть голосувати всі мешканці ОТГ, а за малі лише ті громадяни, прописані на території, де буде реалізовано проект. Повернутися до списку