• У Ланівцях відкриють центр для дітей з особливими потребами

У Ланівцях відкриють центр для дітей з особливими потребами

27 Квіт, 2018 \\ Лановецький р-н

Інклюзивно-ресурсний центр планують відкрити у Лановецькій громаді. Такий заклад надаватиме комплексну допомогу дітками та значно полегшить будні батьків.

Раніше більшість особливих діток, які проживають на території Лановецької громади, отримували кваліфіковану допомогу в обласному центрі. Та віддаленість від Тернополя викликала для батьків певні труднощі. Зокрема, вимагала додаткових коштів на дорогу та певний час. Або ж дитину доводилось залишати в обласному центрі на весь тиждень, а до цього не всі батьки були готові.

Уже скоро ця проблема може вирішитися. Депутати Лановецької міської ради зробили перший крок для створення подібного центру у громаді.

За статистичними даними, з року в рік збільшується кількість дітей з особливими освітніми потребами. У Лановецькій громаді їх є 14, а загалом дітей з інвалідністю у районі – 118.

Центр створять на умовах співфінансування. Понад 240 тис. грн. уже виділено з державного бюджету. Частину коштів надасть міська рада.

- Це значна допомога батькам, - каже голова бюджетної комісії, депутат Лановецької міської ради Вадим Щеглов. – Заклад передбачатиме денну форму перебування. Вранці батьки зможуть привести дітей у центр. Там протягом дня з ними займатимуться спеціалісти. А по обіді батьки зможуть їх забрати. Це вирішить одразу два моменти. Батьки зможуть працевлаштуватися, а діти отримуватимуть протягом дня кваліфіковану допомогу. Фахівці надаватимуть весь комплекс послуг.

Попереду у міської ради робота з підбору фахівців та облаштування установи до передбачених вимог.


Повернутися до списку