• Первинка Лановецької ОТГ зможе фінансуватися по-новому

Первинка Лановецької ОТГ зможе фінансуватися по-новому

24 Жов, 2018 \\ Лановецький р-н

Первинна ланка медицини – амбулаторії та ФАПи – зможуть фінансуватися по-новому. Кошти на заклади відтепер напряму надходитимуть з Національної служби здоров’я з розрахунку на кожного пацієнта. Це дасть можливість збільшити надходження установ на 30-50%.

На початку року Лановецька громада отримала у своє підпорядкування три амбулаторії та сім ФАПів. З того часу ОТГ почала активно працювати у напрямку медицини – виділяти кошти та оформляти документацію. І ось – пройшло менше року, яка первинка отримала ліцензію.

- Більшість первинок, які створюються в ОТГ, не мають ліцензії, - розповідає депутат Лановецької ОТГ Вадим Щеглов. – Це дещо обмежує їхні можливості.  Сьогодні фінансування первинки відбувається по медичній субвенції. При наявності ліцензії заклад може подавати запит на фінансування напряму з Національної служби здоров’я. Це дає можливість претендувати на 30-50% більше коштів, ніж по субвенції.

Крім того, документ надає можливість закладу отримувати медичні препарати обмеженого використання.

Сама ліцензія потрібна для того, щоб укласти договір з Національною службою здоров’я та отримувати проплати за пацієнтів. Щоб НСЗУ уклала договір, амбулаторії потрібно мати приміщення, обладнання, щоб людина, яка до нього звертається, мала певний рівень сервісу. 


Повернутися до списку