• Лановецьким першачкам закуплять ортопедичні стільці

Лановецьким першачкам закуплять ортопедичні стільці

6 Серп, 2018 \\ Лановецький р-н

З 1 вересня 2018 року всі першокласники України навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Зміниться не тільки методика викладання, а й умови навчання учнів. Найбільше новації торкнуться першачків.

У рамках проекту «Нова українська школа» уряд виділив 1 млрд. грн. на потреби початкової школи, а саме на створення нового освітнього простору. 40% цих коштів спрямовано на закупівлю підручників та навчальних матеріалів, 40% – на придбання нових меблів, 20% – на оснащення класів комп’ютерним обладнанням.

- За визначеною формулою на кожен навчальний заклад виділено певну суму коштів. За ці гроші заклади мають закупити меблі, дидактичні матеріали тощо. Гроші на реалізацію «Нової української школи» отримають і навчальні заклади Ланівців. На бюджетній комісії ми підрахували, що їх вистачає на придбання найпростіших меблів та матеріалів. А на деякі речі, необхідні для навчального процесу, їх не вистарчає взагалі, - розповідає депутат Лановецької міської ради Вадим Щеглов.

У Лановецькій ОТГ працює 7 шкіл. Аби закупити для початкових класів якісні і зручні меблі, у мерії вирішили дофінансувати заклади та додатково виділити 100 тис. грн. Їх спрямують на придбання парт та стільців.

- Хочемо, щоб наші діти отримали не просто нові парти, а справді комфортні меблі. Щоб навчальний процес приносив їм задоволення, - зазначив Вадим Щеглов.

Меблі планують закупити ортопедичні. Адже, як свідчить статистика, майже 90% дітей закінчують школу з вадами здоров’я. А у трійку лідерів хвороб входять саме проблеми з опорно-руховим апаратом. Відтак, дбати про здоров’я малечі слід вже зараз.

До слова, планується, що цього року у Ланівцях сформують 10-11 перших класів. Вперше поріг школи переступлять близько 170 діток.Повернутися до списку