•  Лановецька ОТГ зацікавила польських інвесторів

Лановецька ОТГ зацікавила польських інвесторів

25 Жов, 2018 \\ Лановецький р-н

Лановецька ОТГ отримала перші багатообіцяючі інвестиції. Нещодавно у громаді зареєструвалося підприємство польського походження - камено-обробне підприємство «Граніт».

Зі запровадженням реформи децентралізації новостворені громади отримали чималу фінансову свободу. Тепер кошти, які заробляє ОТГ, залишаються на місцях. Ці гроші дають можливість ремонтувати школи та лікарні, дороги, будувати нові дитячі майданчики, покращувати благоустрій, модернізувати житлово-комунальний фонд. Тому так важливо, аби громади збільшували свої надходження. Без потужних підприємств та великої кількості офіційно працевлаштованих громадян зробити цього фактично неможливо. Відтак, громади стараються створювати максимально сприятливий бізнес-клімат для підприємців.

Ось, наприклад, Лановецька громада встановила мінімальну відсоткову ставку за використання землі. Закон дозволяє встановлювати цей показних на рівні 3-12%. В середньому відсоткова ставка за землю під промисловість області становить 7%, а в Лановецькій громаді – наближена до мінімального показника. Така позиція громада пов’язана з тим, аби створити максимально комфортні умови бізнесу, який лише починає розвиватися. Схема спрацювала – чимало підприємств уже змінили реєстрацію на Лановецьку. А нещодавно тут з’явився польський інвестор.

- Підприємець встановив обладнання для обробки граніту, - розповідає депутат Лановецької ОТГ Vadim Scheglov – Частково підприємство уже працює, але планує збільшувати свої потужності. Передбачається, що на виробництві буде задіяно 70 осіб, а це не тільки можливість наших громадян працювати вдома, а не за кордоном, а й суттєві надходження для бюджету громади.

Лановецька ОТГ продовжує налагоджувати контакти з бізнесом і заохочувати реєструватися і сплачувати податки там, де працювати йому буде максимально зручно і комфортно. А зі свого боку представники громади обіцяють забезпечити для підприємств такі умови.Повернутися до списку